Jakie oferty na kredyt hipoteczny można znaleźć w Lubartowie?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego pozwala na sfinansowanie zakupu nieruchomości, działki czy budowy domu. Jest to długotrwałe zobowiązanie, dlatego warto wcześniej przeanalizować dostępne na rynku pożyczki. Dowiedz się, gdzie w Lubartowie znajdziesz dobre oferty na kredyt hipoteczny.

Ranking kredytów hipotecznych – znajdź najlepszą ofertę w Lubartowie

Samodzielne poszukiwanie ofert i porównywanie ich może być czasochłonnych przedsięwzięciem. Zwłaszcza jeśli porównujesz propozycje podczas osobistych wizyt w bankach w Lubartowie. Ponadto, jeśli dotychczas nie miałeś do czynienia z taką pożyczką, analizowanie poszczególnych ofert jest trudnym zadaniem.

Dlatego zamiast tracić czas i nerwy, lepiej sprawdzić wcześniej ranking kredytów hipotecznych na finanse.rankomat.pl. Znajdziesz w nim omówienie na konkretnych przykładach pożyczek od najpopularniejszych banków. Zestawienie jest aktualizowane, dzięki czemu dane odzwierciedlają obecną sytuację rynkową.

Z rankingu dowiesz się m.in. o:

  • wysokości wymaganego wkładu własnego,
  • limitach wiekowych dla kredytobiorcy,
  • minimalnej i maksymalnej kwoty pożyczki hipotecznej,
  • wysokości oprocentowania,
  • wartości miesięcznej raty.

Na takiej stronie znajdziesz również porównywarkę kredytową. Korzystając z niej, uzyskasz zestawienie dopasowane do Twoich potrzeb. Wystarczy, że wcześniej odpowiesz na pytania dotyczące rodzaju zobowiązania, które Cię interesuje, wartości nieruchomości i wysokości pożyczki. Istotne jest także podanie źródła i kwoty miesięcznych dochodów netto oraz danych na temat kosztów utrzymania oraz zobowiązań pożyczkowych. Z porównywarki kredytowej online możesz skorzystać bez wychodzenia z domu i dogodnej dla siebie porze.

Co bank sprawdza przed udzieleniem kredytu hipotecznego?

Zastanawiasz się, na jakiej podstawie bank weryfikuje Twoją zdolność kredytową? Oto lista najważniejszych aspektów.

Wysokość dochodów netto i zatrudnienie

Zdolność do spłacenia zobowiązania jest weryfikowana na podstawie uzyskiwanych dochodów netto. Im więcej zarabiasz, tym większe uzyskasz finansowanie od banku. Ponadto duże znaczenie odgrywa zatrudnienie. Największe szanse mają osoby z umową o pracę na czas nieokreślony. W nieco gorszej sytuacji są przedsiębiorcy i rolnicy. Jeśli utrzymujesz się na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło, istnieje duże ryzyko odmowy ze strony banku.

Historia kredytowa

Spłaciłeś już kilka pożyczek i dotąd nie zdarzały Ci się spóźnienia w regulowaniu rat? Masz większe szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego. Natomiast osoby, które miały w przeszłości trudności w spłacie zobowiązań, mogą być postrzegane przez bank jako nierzetelne.

Wysokość wkładu własnego

Minimalny wkład własny dopuszczany przez niektóre banki to 10%. Zwykle jednak można spotkać się z ofertami, w których minimalne zabezpieczenie wynosi 20% od wartości nieruchomości. Wkład własny to gwarancja dla banku, że kredytobiorca jest w stanie zaoszczędzić określoną sumę. Warto wiedzieć, że wyższa wartość zabezpieczenia może być autem przy staraniu się o pożyczkę hipoteczną.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wnioskowania o kredyt mieszkaniowy, zajrzyj na stronę https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-hipoteczny-krok-po-kroku/. Znajdziesz tam praktyczny poradnik dla osób chcących zaciągnąć pożyczkę hipoteczną.

Artykuł partnera