Laminowane panele do każdej aranżacji wnętrza

Lamele to najmodniejszy dodatek aranżacyjny, który w ekspresowy i łatwy sposób może całkowicie odmienić estetykę pomieszczenia. Na obecnym rynku znajdziemy wiele produktów, natomiast nie każdy z nich sprawdzi się w tak wymagającym pomieszczeniu, jakim jest kuchnia czy łazienka. O czym należy zatem pamiętać wybierając lamele do swojego wnętrza? Z tym zapoznasz się w poniższym artykule.

Wodoodporne panele ścienne

Zasadniczo najważniejszym elementem, którym należy się kierować, jest trwałość na wilgoć. Elementy dekoracyjne w takich pomieszczeniach są wciąż narażone na wpływ wysokiej temperatury oraz wody — wilgoć, przypadkowe zachlapania ściany, lub para unosząca się podczas gotowania może negatywnie wpłynąć na wygląd lameli. Właśnie dlatego musimy najpierw zweryfiować trwałość oraz materiał z jakiego zostały wykonane lameme.

Tradycyjne, drewniane lamele wyglądają bardzo klasycznie, jednakże biorąc pod uwagę higroskopijne właściwości drewna nie mogą być instalowane w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgoci. Mogłoby to doprowadzić do zgromadzenia wody oraz spuchnięcia materiału, zdeformowania oraz pękania pionowych listew. Zdecydowanie lepiej w takich miejscach sprawdzą się lamele wodoszczelne, wykonane z dobrej jakości polimeru. Takie produkty zawiera kolekcja Lamelli by Mardom Decor. Lamelli to panele ścienne, które stworzone zostały z myślą o ich użytkowaniu w każdym pomieszczeniu — perfekcyjnie nadadzą się w kuchni, łazience, ale także przedpokoju czy salonie. Dzięki wykorzystaniu podczas produkcji odpornego tworzywa PolyForce lamele Mardom Decor charakteryzują się wysoką wodoodpornością.

O czym pamiętać wybierając lamele?

Trwałość na wodę to dopiero początek. Wybierając lamele do łazienki lub kuchni, warto zdecydować się na trwałe produkty, które z pewnością po kilku latach będą wyglądały perfekcyjnie. Na co jednak zwrócić jeszcze uwagę?

  • Trwałość na uszkodzenia mechaniczne — lamele, zainstalowane na ścianie mogą być całkowicie narażone na uderzenia lub porysowania. Te utrudnienia spotkać mogą na przykład właścicieli czworonogów lub rodzin z małymi dziećmi. Decydując się na trwałe, odporne produkty będziemy mogli zachować perfekcyjny wygląd aranżacji. Lamele Mardom Decor zawierają opatentowaną technologię ScratchShield®, polegającą na nadzwyczajnym wzmocnieniu tworzywa szczególną mieszanką polimerów. Dzięki temu lamele cechują się wysoką trwałością na zarysowania, nawet przy próbie zarysowania powierzchni ostrym narzędziem.
  • Ochrona przed światłem słonecznym — sztukateria całkowicie narażona jest na działanie światła słonecznego. Działanie promieniowania UV może niewłaściwie oddziaływać na jej strukturę, o czym powinni szczególnie pamiętać właściciele posiadający kuchnię łączącą się z salonem. Lamele gorszej jakości mogą nieładnie zżółknąć a także ich barwa może wyblaknąć. Panele ścienne Mardom Decor są maksymalnie odporne na promieniowanie UV — wykorzystując autorski materiał, doskonałej jakości PolyForce, z którego zostały wykonane. Dzięki temu mogą być bez problemu zamontowane nawet w intensywnie nasłonecznionych pomieszczeniach.
  • Doskonałość w czyszczeniu — w kuchni czy łazience łatwo zabrudzić zarówno ścianę jak i podłogę. Wybierając dekoracje do tego typu pomieszczeń musimy więc sprawdzić czy są kompatybilne z utrzymaniem pożądanego wyglądu. Produkty Mardom Decor z łatwością można czyścić — nie ma konieczności stosowania specjalistycznych środków czyszczących, do ich wyczyszczenia odpowiednia będzie ściereczka oraz niewielka ilość wody.
  • Łatwość montażu — montaż lameli ściennych Mardom Decor jest rewelacyjnie prosty, a także można go bez problemu zrealizować samodzielnie — należy przygotować właściwą ilość kleju na wewnętrzną stronę paneli a także przycisnąć je do powierzchni. W ofercie zaprezentowane są lamele o długości 270 cm (wysokość większości mieszkań — pozwala na bezproblemowy montaż na całej długości powierzchni tylko w jednym fragmencie, unikając nieestetycznych łączeń) oraz 200 cm. Dzięki temu bez problemu wybierzesz idealny model do swoich potrzeb. Krawędzie można perfekcyjnie wykończyć dedykowanymi zakończeniami — lewym bądź prawym. Dzięki temu można w szybki i skuteczny sposób utworzyć nowoczesną i estetyczną dekorację ścienną.

Laminowane panele do kuchni i łazienki

Lamele Mardom Decor perfekcyjnie nadadzą się nie tylko jako dekoracja ściany, ale również mebli czy sufitu. Lamelli obejmuje trzy kolekcje: Stretto — wąski wzór, Medio — o tradycyjnym wzorze oraz Largo — o wyrazistych, pionowych listwach. Każda kolekcja prezentuje 6 wyjątkowych odcieni.

Panele ścienne o wyglądzie drewna

Lamele Mardom Decor idealnie naśladują strukturą naturalne drewno. To świetny zamiennik klasycznego surowca, który dzięki właściwościom wodoodpornym można bez problemu umieszczać w każdych pomieszczeniach. Lamele okryte są tłoczonym laminatem, za pomocą którego wydobywamy naturalny wygląd naśladujący linie i słoje, tym samym chroniąc ich powierzchnię. Lamelli to 5 ponadczasowych odcieni drewna:

  1. Dąb Jasny
  2. Dąb Szary
  3. Dąb Ciemny
  4. Dąb Naturalny
  5. Dąb Klasyczny
Białe lamele

W ofercie Mardom Decor  posiadamy także modny wariant w białej barwie. Lamela Biała to hit obecnych trendów w architekturze, który doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wybierając białą lamelę możemy ją przemalować na nowy kolor — została fabrycznie zabezpieczona specjalnym primerem posiadającym właściwości ochronne oraz wygładzające. Dzięki temu farba rozprowadza się po powierzchni równomiernie, a pigment w pełni współgra z materiałem. Jeśli chcemy przemalować zakupione lamele, należy pamiętać, aby wybrać farbę na bazie wody.

Lamelli by Mardom Decor — perfekcyjny dodatek wnętrz

Lamele od Mardom Decor to wspaniały i estetyczny trend dekoracyjny wnętrz, który charakteryzuje duża wytrzymałość. Panele ścienne nie pełnią wyłącznie funkcji dekoracyjnych, posiadają także wiele funkcjonalności  — trójwymiarowy wzór oddziałuje na akustykę, niwelując tym samym echo w pomieszczeniu. Jest to wspaniały patent na wyciszenie pokoju, minimalizując tym samym zbędne dekoracje oraz dużą ilość mebli.

Lamelli by Mardom Decor to produkty w pełni skonstruowane oraz wyprodukowane w Polsce. Wobec czego podlegają nieustannej kontroli jakości, gwarantując nie tylko nienaganny wygląd, ale również stuprocentową etykę produkcji. Lamele produkowane są w obiegu zamkniętym, niwelując tym samym złe oddziaływanie na środowisko. Jednym z najważniejszych atutów jest także, że całościowo podlegają recyklingowi, dzięki czemu mogą być wielokrotnie przetwarzane i wykorzystywane ponownie w produkcji.

Sprawdź naszą ofertę Lamelli Mardom Decor

Artykuł partnera