Logorytmika w pracy nauczyciela – kurs w Oświata Lingwista

Nauczyciel to osoba, która nigdy nie może osiąść na laurach. Wszystko dlatego, że trendy w edukacji, a także stosowane techniki zmieniają się wraz z postępem prowadzonych w tym obszarze badań. To sprawia, że profesjonalne szkolenia dla nauczycieli cieszą się sporym zainteresowaniem świadomych pedagogów, którzy chcą podnosić swoje kompetencje. Zespół Oświata Lingwista przygotował dedykowane kursy dla nauczycieli z logorytmiki. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą.

Jak logorytmika zwiększa kompetencje językowe nauczyciela?

Bez dwóch zdań logorytmika to skuteczne narzędzie zwiększające kompetencje językowe nauczyciela. Jest to związane z tym, że w przypadku logorytmiki ćwiczenia obejmują jednocześnie: ruch, słowa i muzykę. Posiadanie profesjonalnej wiedzy w tym zakresie pozwala nauczycielom w prowadzeniu dedykowanych zajęć dla dzieci, które korzystnie wpływają na ich prawidłowy rozwój. Zajęcia logorytmiczne powinny być wprowadzane już w wieku przedszkolnym. Prezentowane na kursie techniki z powodzeniem mogą być wykorzystywane podczas terapii neurologopedycznej, w tym w pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy i myślenia. 

Jak logorytmika wpływa na rozwój dziecka?

Odpowiednio prowadzone ćwiczenia logorytmiczne mogą bardzo korzystnie wpłynąć na rozwój dziecka. Przede wszystkim mają realny wpływ na poprawę motoryki ciała dziecka, a także jego orientacji w schemacie własnego organizmu i poruszania się. Atutem prezentowanych przez Oświata Lingwista ćwiczeń jest połączenie ich z zabawą, dzięki czemu całość jest łatwiej i lepiej przyswajalna przez dzieci. Regularnie prowadzone zajęcia poprawiają pracę mechanizmów mózgowych człowieka w obszarach: naśladowania, koordynacji, mówienia i pamięci. Po skończonym kursie wybrane ćwiczenia z powodzeniem można wplatać do codziennych zajęć prowadzonych z dziećmi w placówkach przedszkolnych, szkolnych i wychowawczych. 

Dla kogo są kursy logorytmiki w Oświata Lingwista?

Oferta przygotowana przez Oświata Lingwista skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Z powodzeniem mogą skorzystać z niej: nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele nauczania początkowego, logopedzi, nauczyciele świetlicy czy też studenci różnych kierunków pedagogicznych i logopedycznych. Wśród kursantów znajdują się również inni terapeuci, którzy na co dzień pracują z dziećmi. 

Co obejmują kursy przygotowane przez Oświata Lingwista?

Program kursów oferowanych przez Oświata Lingwista jest dopracowany w najmniejszych detalach. Z pewnością zaspokoją one potrzeby nawet najbardziej wymagających nauczycieli i logopedów. Lubelska placówka edukacyjna oferuje kursy trwające 50 lub 20 godzin dydaktycznych. Prowadzone są w formie stacjonarnej w wybranych terminach, dlatego o szczegóły warto pytać w bezpośrednim kontakcie z przedstawicielem szkoły lub zapoznać się z nimi na stronie internetowej. 

Sprawdź kurs logorytmiki w ofercie Oświata Lingwista

W programie przygotowanym przez Grażynę Wójtowicz znajdują się takie zagadnienia, jak m.in.: 

  • wprowadzenie terapeutyczne z zarysem historycznym;
  • metodyka i warsztat pracy terapeuty;
  • ćwiczenia logorytmiczne i ich cel;
  • zajęcia teoretyczne;
  • zajęcia praktyczne pod okiem doświadczonego logopedy. 

Zapraszamy do zapisów 

Zapraszamy zainteresowanych do zapisów na szkolenia dla nauczycieli z logorytmiki, a także na kursy zawodowe oferowane przez Oświata Lingwista. To zaufany partner edukacyjny, który od lat szkoli nauczycieli w województwie lubelskim i nie tylko. Każde szkolenie oferowane przez Oświata Lingwista spełnia najwyższe rynkowe standardy. 

Artykuł partnera