Lubartów z szybkim dostępem do badań laboratoryjnych

W Lubartowie został otwarty pierwszy ogólnodostępny Punkt Pobrań Diagnostyki. Znajdziemy go w Twojej Galerii przy ulicy Lubelskiej 5, na I piętrze. Otwarciu towarzyszy akcja profilaktyczna, w ramach której 28 przekrojowych badań wykonamy w cenie 99 zł. Z badań w obniżonej cenie skorzystamy do 20 czerwca br.

Pakiet Maksimum dla każdego – tak nazywa się zestaw badań, za który w Lubartowie zapłacimy o ponad 70% taniej*. Znajdziemy w nim: morfologię krwi, OB, CRP, PT (INR), APTT, fibrynogen, glukozę, elektrolity, lipidogram, próby wątrobowe, amylazę, mocznik, kreatyninę, kwas moczowy, żelazo, wapń, magnez i TSH, czyli odpowiednio badania pozwalające znaleźć ewentualny stan zapalny w organizmie, ocenić funkcję układu krwiotwórczego, układu krzepnięcia, tarczycy, wątroby, trzustki i nerek.

Pakiet jest szczególnie polecany osobom z ryzykiem choroby zakrzepowo-zatorowej, ze względu na  badania PT(INR), APTT i fibrynogen, które pomagają w analizie działania układu krzepnięcia. Morfologia krwi informuje o ogólnej kondycji organizmu oraz m.in. o niedoborach pierwiastków lub witamin będących przyczyną anemii. Pozwala także na wykluczenie choroby nowotworowej układu krwiotwórczego lub zaburzeń odporności. OB i CRP ilościowe to parametry wykrywające w organizmie stan zapalny. Badanie glukozy pomoże wykluczyć cukrzycę, a sód i potas pomogą wykluczyć zaburzenia elektrolitowe. Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG) to zestaw badań służący monitorowaniu gospodarki lipidowej organizmu i oszacowaniu ryzyka zachorowania na choroby sercowo – naczyniowe np. miażdżycę i nadciśnienie tętnicze oraz wystąpienia groźnych incydentów jak udar, zawał, czy nagła śmierć sercowa. Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP) to zestaw kilku badań, na podstawie których oceniana jest funkcja wątroby i dróg żółciowych, amylaza pomoże ocenić stan trzustki, a TSH działanie tarczycy. Mocznik, kreatynina
i kwas moczowy dostarczą informacji o nerkach i pozwolą na szybkie rozpoznanie choroby metabolicznej – dny moczanowej. W zestawie znajdziemy także pozycje takie jak: żelazo, wapń i magnez, pierwiastki, które wpływają na wiele funkcji organizmu, m.in. na stan kości, mięśni, skóry, włosów, nasze samopoczucie.

Do wykonania pakietu Maksimum dla każdego niezbędna jest próbka krwi, aby skorzystać z akcji profilaktycznej wystarczy pojawić się na czczo w Punkcie Pobrań przy Lubelskiej 5.


* 363 zł – cena regularna według cennika dla Warszawy.