O czym warto pamiętać wybierając szkołę angielskiego dla dorosłych?

Obecnie wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników przynajmniej podstawowej znajomości języka angielskiego, nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób niezależnie od wieku, dla podniesienia swoich kwalifikacji decyduje się na naukę języka obcego. Szkół językowych jest naprawdę bardzo dużo, czym wiec kierować się, aby znaleźć najlepszą placówkę do nauki języka angielskiego dla osoby dorosłej?

Co charakteryzuje dobrą szkołę językową?

Wbrew powszechnie panującej opinii, jakość kształcenia wcale nie jest równoznaczna z popularnością szkoły językowej. Nie oznacza to jednak, że należy szerokim łukiem omijać popularne placówki. Na co więc należy zwracać uwagę? Przede wszystkim nie ma znaczenie to, ile osób zapisuje się na dany kurs, a ile faktycznie go kończy. To główny wyznacznik efektywności nauki w danej szkole. Im większy procent uczniów kończy kurs z pozytywnym wynikiem, tym lepiej.

Wybierając szkołę warto również zwrócić uwagę na czas jej istnienia. W większości przypadków placówki, które funkcjonują w mieście nieprzerwanie od wielu lat świadczą usługi wysokiej jakości, dzięki czemu są w stanie wytrzymać w branży i nie ulec naporowi konkurencji. Kolejnym czynnikiem, który powinien mieć duży wpływ na ostateczny wybór szkoły językowej to lektorzy pracujący w placówce. To właśnie oni w dużej mierze budują renomę, w szczególności ich innowacyjne metody nauczania języka. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zapoznać się z lektorami pracującymi w szkole, ich metodami nauczania oraz doświadczeniem.

W wyborze szkoły językowej nie bez znaczenia są również certyfikaty. Te na które należy w szczególności zwracać uwagę to:

  • Szkoła Rekomendowana przez PASE (jest to certyfikat przyznawany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie na rzecz Jakości Nauczania Języka Angielskiego);
  • przynależność do Quality English.

Wybierając szkolę do nauki języka angielskiego warto stawiać na te placówki, które pozwalają swoim uczniom na przystąpienie do międzynarodowych egzaminów. Uzyskane w ten sposób certyfikaty językowe są cenione przez pracodawców nie tylko w Polsce, ale również daleko poza jej granicami.

Harmonogram zajęć dopasowany do potrzeb

Dla wielu osób decydujących się na podniesienie swojej wiedzy z języka angielskiego nauka w szkole językowej nie jest jedynym obowiązkiem w ciągu dnia. Takie osoby dodatkowo pracują bądź jeszcze się uczą w innej placówce. Dlatego ważne jest, aby szkoła językowa miała dość dobry harmonogram zajęć, aby każdy mógł je w miarę swobodnie wpasować w swój plan dnia.

Bardzo ważne jest również to, czy dana szkoła językowa prowadzi kursy na wszystkich poziomach zaawansowania. Osoby znający podstawy angielskiego nie skorzystają z kursów dla początkujących, co będzie dla nich stratą czasu i pieniędzy. Dlatego też przez zapisaniem się na kurs koniecznie należy sprawdzić stopień jego zaawansowania. Warto również stawiać na szkoły pozwalająca na odrabianie zajęć w innym terminie w przypadku nieobecności.

W ciągu tygodnia czasem znalezienie czasu na naukę ze względu na liczne obowiązki może być dość trudne. W przypadku takich osób dobrym rozwiązaniem będzie skorzystania z oferty szkoły prowadzącej zajęcia w piątki i soboty. Dzięki takim szkołom jak noProblem, angielski w Lublinie jest dostępny nawet dla osób które choć dużo pracują, chcą podnieść swoje zawodowe kwalifikacje poprzez poprawę znajomości jednego z najpopularniejszych języków obcych.

artykuł partnera