Odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania – TOP 3 polecane modele

Odkurzacz automatyczny to duże ułatwienie, które pomaga utrzymać porządek w domu. Precyzyjnie pozwala pozbyć się kurzu i brudu – niezależnie od rodzaju powierzchni. A gdyby tak dołączyć do tego mopowanie? Moglibyśmy pójść o krok dalej w sposobach na łatwe porządki! Na rynku jest coraz więcej wartych uwagi robotów sprzątających – niektóre z nich mają funkcję mycia podłóg. Na jaki model postawić? Przed zakupem warto przeanalizować ofertę czołowych producentów, takich jak iRobot, Tefal, Xiaomi. Uważne porównanie funkcjonalności pozwoli wyłonić najciekawsze modele, które oprócz odkurzania, mogą też zadbać o mopowanie podłogi.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania?

Nie wszyscy wiedzą, ale oprócz robotów odkurzających, istnieją również roboty mopujące. Znajdziemy je na przykład w ofercie marki iRobot. Producent postanowił wprowadzić do części nowszych robotów odkurzających funkcję automatycznej współpracy z modelem przeznaczonym do mycia podłóg. Wtedy oba sprzęty działają w duecie, synchronizując swoją pracę.

Czy to dobre rozwiązanie? Jeśli mamy już jeden z robotów, kupno drugiego wydaje się rozsądnym zakupem. A gdy do tej pory nie korzystaliśmy z odkurzacza automatycznego, na pewno możemy rozważyć kupno od razu takiego z funkcją mopowania. W końcu wydatek poniesiemy tylko raz, a nie dwa – jak w przypadku zakupu dwóch rodzajów jeżdżącego odkurzacza.

Odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na dokładne umycie podłogi bez schylanie się, szorowania i gimnastyki z mopem i wiadrem. Dodatkowo należy podkreślić również zautomatyzowaną regularność takich porządków. Sami często szukamy wymówek, by odwlec mopowanie. Gdy mamy automatyczny odkurzacz, możemy zaplanować harmonogram sprzątania. W modelach, które mogą być sterowane za pomocą aplikacji, możemy uruchomić mycie podłóg wtedy, gdy będziemy poza domem – odpada unikanie stąpania po mokrej podłodze!

Jak widać, korzyści z wyboru odkurzacza automatycznego z funkcją mopowania, jest sporo. Na jaki model postawić?

Robot odkurzający z funkcją mopowania – polecane modele

Jaki budżet trzeba przygotować, jeśli chcemy kupić robota odkurzającego z funkcją mopowania? To zależy – do wyboru są zaawansowane modele, których cena przekracza 4000 zł, ale możemy również poszukać czegoś taniej.

  • iROBOT Roomba Combo j7+ (c755840) – odkurzacz z unikatową technologią unoszenia modułu mocującego. Może jednocześnie odkurzać i myć podłogę, ale w momencie, gdy czujnik wychwyci dywan, moduł mopujący jest unoszony, a sprzęt przechodzi w tryb odkurzania. Warto również zwrócić uwagę na stację ładująco-czyszczącą Clean Base. Urządzenie automatycznie opróżnia w niej pojemnik na kurz i brud. Wychodzi na to, że na dłuższy czas możemy niemal całkowicie zapomnieć o odkurzaniu i mopowaniu! Model ten uczy się naszych zwyczajów, by stworzyć optymalne harmonogramy czyszczenia. Możemy nim zarządzać zarówno za pomocą aplikacji, jak również dzięki komendom głosowym.
  • TEFAL X-plorer S75 RG8597WH Animal Allergy – propozycja od uznanego producenta we wpadającym w oko, białym kolorze. Z dużą siłą zasysa nawet uporczywe zabrudzenia, w tym sierść i włosy psów i kotów. Na mokro odświeża podłogę. Podobnie jak opisany wyżej model, także i ten wyposażony jest w specjalną stację ładującą, która jest również sposobem na pozbycie się zabrudzeń z pojemnika odkurzacza. Możemy sami określić intensywność mopowania, wybierając jeden z trzech poziomów dozowania wody. W zestawie znajdziemy również trzy rodzaje ściereczek mopujących z mikrofibry – każda jest przeznaczona do usuwania innego rodzaju plam z podłogi.
  • XIAOMI Mi Robot Vaccum-Mop 2 Ultra – w zestawieniu nie mogło zabraknąć propozycji od producenta znanego przede wszystkim ze smartfonów. Także w przypadku sprzętów domowych oferuje interesujące rozwiązania w bardzo dobrej cenie. Mamy tutaj zaktualizowany system nawigacji LDS, dużą moc ssania i spory pojemnik na kurz, którego nie trzeba więc często opróżniać. Mop znajduje najlepsze scenariusze trasy, a korzystanie z wibracji o wysokiej częstotliwości pozwala pozbyć się nawet uporczywych zabrudzeń. Sprzętem można sterować dzięki także dzięki aplikacji.

Odkurzacze automatyczne w sklepie MediaMarkt to zarówno sprzęty odkurzające, jak również takie, które mogą też myć podłogę. To duże ułatwienie i prosty sposób na utrzymanie porządku w domu!

Artykuł partnera