Trendy wnętrzarskie 2023 roku

Najbliższy rok w projektowaniu wnętrz przyniesie nam sporo zaskoczeń oraz wiele już sprawdzonych rozwiązań. Stylizacje będą oscylować wokół domu jako przestrzeni lekkiej, przyjaznej, funkcjonalnej oraz czerpiącej inspiracje z natury. Obłe kształty, praktyczne przedmioty z drugiej ręki, naturalne materiały to wszystko pomoże wykreować nam modną przestrzeń, w której z chęcią będziemy przebywać. W naszym artykule prezentujemy trendy wnętrzarskie na 2023 rok, zainspiruj się!

Trendy inspirowane naturą

Zwrot w stronę tego co naturalne pozostaje na topie już od kilku sezonów. Wybór kolorów z palety barw ziemi, korzystanie z naturalnych surowców, nadanie drugiego życia używanym przedmiotom, tworzenie rzeczy z odpadów czy zieleń we wnętrzu to tylko kilka możliwości na wprowadzenie do wnętrza naturalnych elementów. Trendy wzorujące się na przyrodzie dbają również o nasze dobre samopoczucie we własnych czterech ścianach. Dobrze więc wykorzystać w aranżacjach wszystko to co wprowadzi spokój, harmonię oraz przytulność. Przyjemne w dotyku tekstylia, sztukateria ścienna zarówno klasyczna, jak i w formie drewnopodobnych lameli, którymi pokryjemy ściany tworząc kojące oazy, pomogą nam odpocząć od szybkiego tempa naszego życia. Wciąż na topie będą minimalistyczne wpływy, w których funkcjonalność przeplata się z dobrym designem.

Wyczaruj zjawiskowe wnętrze z najmodniejszymi barwami 2023 roku

Nowy rok to także nowe trendy w kolorystyce. Najbliższy czas przyniesie nam sporo przeciwieństw, jeśli idzie o dobór barw. Modne będą nie tylko te stonowane z palety barw ziemi, ale również te energetyczne i intensywne. Kolorem roku okrzyknięto odcień Viva Magenta niezwykle odważny, ożywczy i przyciągający wzrok. Warto pomalować nim jedną ze ścian w mieszkaniu lub wprowadzić go w formie ciekawej kanapy oraz zachwycających dodatków. Warto postawić również na intensywnie żółty kolor, róż oraz ciekawe połączenie różowego z fioletowym, a także na morską zieleń, która już od kilku sezonów zdobi najmodniejsze wnętrza. Zwolennicy stonowanych barw mogą łączyć ponadczasową złamaną biel z brązami w jasnych odcieniach, popielatymi szarościami oraz beżami.

Więcej światła we wnętrzu

Najbliższy rok zmieni nasz stosunek do sztucznego światła. Dostrzeżenie ogromnej roli, którą odgrywa w naszym życiu sprawiło, że doświetlenie oraz budowanie odpowiedniego nastroju w pokojach, w których przebywamy okazuje się kluczowe. Właściwie dobrane źródło światła pozwoli wydobyć, to co w aranżacji najlepsze. Wnętrza wydają się wyższe i bardziej okazałe. Sztukateria sufitowa z możliwością montażu paneli LED tworzy świetlną łunę, która będzie się prezentować zjawiskowo w klasycznych wnętrzach, a także tych w stylu nowojorskim, loftowym, glamour, nowoczesnych czy art. Déco. Odpowiednio dobrane światło pozwoli nam wyeksponować wybrany element aranżacji taki jak gustowny barek, witryna z książkami, stylowa komoda lub dzieło sztuki zawieszone na ścianie.

Wprowadź do wnętrza obłe kształty i geometryczne linie

Geometryczne formy w postaci kształtów na ścianach, ozdób oraz mebli pozostają modnym elementem stylizacji wnętrz, po które warto sięgać. Dodatkowo ten rok przyniesie nam zachwycające inspiracje obłościami. Okrągłe stoliki, meble z delikatnie wygiętą linią, kanapy w organicznych kształtach pokryte miękką i puszystą tkaniną boucle. Wyrazem tęsknoty za tym co naturalne będą także zaokrąglone ściany, harmonijne łuki będące przejściami pomiędzy pomieszczeniami, owalne lustra i dywany. Projektanci podkreślają jak wiele dobrego w naszym samopoczuciu zmienia stosowanie we wnętrzach form o organicznych kształtach.

Artykuł partnera