Treningi i dieta wobec wysokiego cholesterolu

Obecnie coraz więcej osób interesuje się różnego rodzaju aktywnościami fizycznymi, zdrowymi nawykami żywieniowymi itp. Jest to jak najbardziej odpowiednia postawa, ponieważ dużo słyszy się o korzyściach dla zdrowia organizmu, które wynikają z regularnego wykonywania ćwiczeń oraz przejścia na dietę. Jednak jak w wielu przypadkach bywa, wszystko zależy od tego, jak się do tego podejdzie. Wszystko jest spowodowane tym, że w przypadku konkretnych aktywności fizycznych, które nie będą prawidłowo dostosowane do konkretnej sytuacji, zamiast przynieść korzyści, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

W jaki sposób trening może szkodzić zdrowiu?

Pierwszy i najważniejszy przykład jest dość popularny. Zła technika wykonywanych ćwiczeń. Źle ustawione części ciała, nieodpowiednio usztywnione, a nawet niewłaściwy sposób oddychania podczas ćwiczeń, to wszystko może mieć wpływ nie tylko na efektywność treningu, ale także na nasze zdrowie. Szczególnie w przypadku dość popularnych aktywności interwałowych lub po prostu treningów aerobowych lub siłowych.

Może dojść do sytuacji, w której zamiast poprawić swoje rezultaty, będziemy działać na szkodę własnego organizmu. W skrajnych przypadkach dochodzi do krwawień wewnętrznych (układ pokarmowy), zwiększonej produkcji kortyzolu, uszkodzeniu serca, obciążeniu nerek itp. Są to tylko przykłady, które pokazują to, dlaczego tak wiele mówi się o odpowiedniej technice ćwiczeń oraz o tym, że plan treningowy powinien być zawsze dostosowany do konkretnej sytuacji, aby mógł być efektywny.

Na skutek różnego rodzaju aktywności, mogą pojawiać się zaburzenia substancji odżywczych w naszym organizmie. To powoduje, że warto je kontrolować, a w razie niemożliwości dostarczania ich pokarmem, sięgnąć po odżywki i suplementy odpowiedniej jakości. Sklep SFD –https://sklep.sfd.pl/posiada szeroką ofertę, która pomogła w osiągnięciu wielu różnych celów treningowych dużej liczbie osób.

Jak radzić sobie z wysokim cholesterolem?

Poza odpowiednimi ćwiczeniami, dużo ważniejsza jest odpowiednia dieta. Przede wszystkim, czerwone mięso smażone na oleju powinno zostać ograniczone. Jest to absolutna podstawa. Dietetycy zalecają, aby w przypadku wysokiego cholesterolu, możliwie często zastępować je rybami, np. łososiem, tuńczykiem, makrelą itp. Jest to spowodowane tym, że są one bogate w tłuszcze omega-3.

Tłuszcze omega-3 bardzo pozytywnie wpływają na organizm człowieka. Działają pozytywnie na ukrwienie mózgu, a także wpływają na odporność itp. Problem pojawia się w momencie, gdy posiada się bardzo wysoki poziom cholesterolu. Wtedy warto sięgnąć po odpowiedni suplement diety, aby poprawić własne zdrowie. W tym przypadku również najczęstszym wyborem będzie kwas tłuszczowy omega-3, ale nie tylko. Popularne także są suplementy zawierające kwas alfa-liponowy, oleje z czarnuszki i czosnku, ekstrakty z korzenia czerwonego buraka itp. Wszystkie sprawdzone suplementy diety wspomagające pracę serca i walkę z wysokim cholesterolem znajdują się w ofercie sklepu SFD – https://sklep.sfd.pl/Na_serce-k382.html. Przez bogaty wybór i przeróżne formy składu suplementów, okażą się one pomocne w każdej sytuacji.

Artykuł partnera