Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – gdzie kupić?

Wybierasz się na zagraniczny wyjazd? Pomyśl o zakupie ubezpieczenia, które pokryje koszty związane z ewentualnym wypadkiem lub poważnym zachorowaniem. Taka polisa zagwarantuje odpowiednią pomoc w trudnej sytuacji. Sprawdź, jak wybrać ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd i na co zwrócić szczególną uwagę.

Do zagranicznego wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować. Warto zadbać także o swoje bezpieczeństwo i zagwarantować sobie pomoc w razie nieprzewidzianej sytuacji, jaka może się zdarzyć. Doskonałym pomysłem jest zakup ubezpieczenia podróżnego, które pokryje koszty m.in. wizyt lekarskich, pobytu w szpitalu lub transportu do kraju. Dowiedz się, gdzie je kupić i jak wybrać najlepsze.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia na wyjazd?

Wybór odpowiedniej polisy ma ogromne znaczenie, gdyż to od zakresu ochrony, jaką gwarantuje, zależy czy będzie pomocna w konkretnej sytuacji. Przeglądanie ofert warto zacząć od sprawdzenia maksymalnej sumy gwarantowanej. Jest to kwota, z której pokryte zostaną ewentualne koszty usług medycznych oraz okołomedycznych w przypadku nagłego zachorowania, pogorszenia objawów choroby przewlekłej lub nieszczęśliwego wypadku. Do usług medycznych zalicza się przede wszystkim wizyty lekarskie, pobyt w szpitalu, badania i zabiegi oraz transport medyczny. Ochrona okołomedyczna może natomiast obejmować pokrycie kosztów przyjazdu i pobytu osoby bliskiej na czas hospitalizacji, opieki nad małoletnimi dziećmi lub innych usług, takich jak np. pomoc tłumacza.

Należy sprawdzić także, czy wybrane ubezpieczenie na wyjazd za granicę zawiera:

  • polisę NNW,
  • pomoc Assistance,
  • OC w życiu prywatnym.

Dzięki temu można określić, czy dana oferta zapewni kompleksową ochronę podczas pobytu za granicą.

Czy warto rozszerzać ochronę za granicą?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych umożliwia wykupienie dodatkowych rozszerzeń do wybranej polisy. Najczęściej jest to ubezpieczenie bagażu oraz od kosztów rezygnacji. Pierwsze z nich umożliwia wypłatę odszkodowania w przypadku zagubienia, kradzieży lub zniszczenia bagażu. Drugie rozszerzenie pozwala na rezygnację z lotu czy zakupionej w biurze podróży wycieczki bez ponoszenia za to kosztów.

Gdzie znaleźć ubezpieczenie turystyczne?

Polisę na wyjazd za granicę można znaleźć w ofercie praktycznie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Poszczególne oferty mogą jednak różnić się od siebie ceną, a także zakresem ochrony i maksymalnej sumy gwarantowanej. W znalezieniu najkorzystniejszej z nich pomóc może ranking ubezpieczeń turystycznych, gdzie można łatwo porównać każdą z nich. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż w jednym miejscu znajdziesz wszystkie oferty i w prosty sposób możesz zakupić wybrane ubezpieczenie.

Wybierając się w podróż za granicę, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Pokryje ono wydatki związane z udzieleniem pomocy medycznej i pozamedycznej, jeśli zajdzie taka konieczność. Koszty te mogą być naprawdę bardzo wysokie, dlatego taka polisa jest doskonałym rozwiązaniem, które gwarantuje spokój i bezpieczeństwo.

Artykuł partnera