Z czego wynika duża popularność Dogecoina? Poznaj 5 powodów!

Dogecoin to kryptowaluta, która powstała w 2013 roku jako żart wyśmiewający ryzykowne inwestycje na rynku kryptowalut. Następnie zaskakująco szybko zdobyła lojalne grono zwolenników i inwestorów. Co prawda początkowo niewiele osób brało ją na poważnie, gdyż jest to kryptowaluta, która nie ma żadnego konkretnego zastosowania praktycznego (poza tym, że służy do spekulacji). Mimo to w swojej kilkuletniej historii Dogecoin kilkukrotnie przyciągał uwagę influencerów oraz prasy branżowej. Jak to się stało, że od wielu lat jest jedną z największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej? W niniejszym artykule sprawdzamy, na czym polega fenomen tej kryptowaluty.

Dlaczego Dogecoin stał się projektem, który podbił serca spekulantów na całym świecie?

Po pierwsze i być może najważniejsze – jest to kryptowaluta, która przyciągnęła uwagę celebrytów i influencerów. Znane osoby takie jak Elon Musk czy Snoop Dogg publicznie wyrażały swoje zainteresowanie Dogecoinem, przez co informacja o kryptowalucie DOGE za pośrednictwem mediów społecznościowych trafiła do szerokiego grona odbiorców. Innymi słowy, przyczyną imponujących wzrostów kursu Dogecoina w bardzo krótkim czasie były prawdopodobnie posty w mediach społecznościowych.

Po drugie kryptowaluta ta ma nieco zabawny wizerunek, co paradoksalnie jest zaletą. Z jednej strony wydaje się, że to nie powinno pomagać w świecie finansów, który jest znany ze „sztywnego wizerunku”. Jednak jak się okazuje logotyp przedstawiający internetowy mem jest „wiralowy” i budzi pozytywne skojarzenia, a to pomaga Dogecoinowi w zdobywaniu dużej popularności.

Po trzecie ta kryptowaluta budzi zainteresowanie, ponieważ zaliczyła duże wzrosty. W efekcie niektórym wczesnym inwestorom udało się wzbogacić, a tego typu historie przyciągają uwagę spekulantów poszukujących intratnych okazji inwestycyjnych.

Po czwarte Dogecoin oferuje niskie opłaty za transakcje i szybkie potwierdzanie transakcji, co przyciągnęło uwagę niektórych osób.

Po piąte jest to obecnie kryptowaluta o dużej popularności, która ma aktualnie charakter kultowy. Może nie jest tak znana jak Bitcoin, jednak wśród altcoinów to właśnie Dogecoin wydaje się być tym projektem, który wyjątkowo trwale zadomowił się w świadomości spekulantów na całym świecie.

Kilka słów podsumowania

W efekcie Dogecoin jest kryptowalutą, która od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej. Niemniej jednak mimo faktu, że Dogecoin cieszy się ogromną popularnością jego przyszłość jest nadal niepewna i należy podchodzić do inwestycji w DOGE ze szczególną ostrożnością. Jest to kryptowaluta, która nie ma realnego zastosowania praktycznego (np. takiego jak sieć Ethereum, która umożliwia budowanie zdecentralizowanych aplikacji). Co równie istotne – DOGE nie ma ograniczonej podaży, przez co ekonomia tej kryptowaluty istotnie różni się np. od Bitcoina. Niemniej jednak jest to nietuzinkowy projekt z wyjątkowo ciekawą historią. 

Artykuł partnera