Skuteczne leczenie kanałowe w Lublinie – sprawdź ofertę kliniki Idealmed

Leczenie kanałowe to jedna z najważniejszych metod stosowanych w stomatologii, której celem jest przywrócenie zdrowia i pełnej funkcjonalności zębów. Skuteczna procedura polega na usunięciu zainfekowanej tkanki wewnątrz zęba oraz dokładnym oczyszczeniu jego korzeni. Tak poważny zabieg należy powierzyć jedynie doświadczonemu stomatologowi, który wykona go dokładnie i zachowaniem wszelkich procedur. Leczenie endodontyczne wymaga od lekarza niezwykle profesjonalnego i skrupulatnego podejścia, dlatego warto wybierać takie gabinety stomatologiczne, które mają duże doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów.

Leczenie kanałowe Lublin – na czym polega leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne, zwana popularnie kanałowym, jest stosowane w przypadku niektórych stanów zapalnych miazgi i tkanek wokół korzenia zęba. Głównym celem leczenia jest zachowanie zęba w jamie ustnej przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Cały zabieg polega na precyzyjnym oczyszczeniu kanałów zębowych w celu usunięcia z nich martwej lub zainfekowanej miazgi oraz bakterii. Kolejnym krokiem jest dokładne zdezynfekowanie i szczelne wypełnienie kanałów. 

Dentysta Lublin – kiedy wiadomo, że przyszedł czas na leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest stosowane w przypadku nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba, martwicy miazgi oraz zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Najczęstszym objawem wskazującym na konieczność leczenia kanałowego jest silny ból zęba, który pojawia się nagle i utrzymuje się przez dłuższy czas. Chory ząb wykazuje silną i przedłużoną reakcję na bodźce termiczne, czyli na ciepło i zimno. Warto również zaznaczyć, że leczenie kanałowe stosuje się również w przypadku zębów martwych, które nie wywołują bólu. Istnieje kilka istotnych sytuacji, które wskazują na konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego:

  • Martwica miazgi.
  • Wtórna próchnica wokół już leczonych zębów.
  • Mikrourazy, które są spowodowane działaniem mechanicznym, na przykład niewłaściwie wykonany wypełnieniem lub nawykiem takim jak gryzienie długopisów.
  • Obecność zmian okołowierzchołkowych

Jeśli masz poważny problem z bólem zęba i szukasz dobrego stomatologa, sprawdź – https://idealmed.com.pl/stomatologia/z https://idealmed.com.pl/stomatologia/

Jak przygotować się do zabiegu leczenia endodontycznego?

Leczenie endodontyczne w Lublinie nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Przed rozpoczęciem leczenia wykonuje się zdjęcie RTG, aby poznać dokładną ilość i kształt korzeni zębowych. Na miejscu przeprowadzany jest również wywiad o stanie zdrowia. Warto wiedzieć, że chirurgia stomatologiczna pozwala na wykonanie leczenia zęba kanałowo pod narkozą lub ze znieczuleniem miejscowym. Wtedy, niezbędne jest dostarczenie lekarzowi zebranej dokumentacji medycznej.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Lublin – najlepsze miejsca na leczenie zęba

Mikroskop endodontyczny umożliwia dokładne przejrzenie struktur zęba i korzeni, co pozwala na precyzyjne usunięcie zainfekowanej miazgi i oczyszczenia kanałów korzeniowych. Samo leczenie kanałowe pod mikroskopem jest zaawansowanym i poważnym zabiegiem, który powinien być przeprowadzony przed doświadczonego i wyszkolonego dentystę. Przy wyborze stomatologa należy zwrócić uwagę czy oprócz wiedzy teoretycznej posiada również umiejętności praktyczne oraz doświadczenie w przeprowadzaniu takich zabiegów. 

Jeśli potrzebujesz leczenia w Lublinie warto rozważyć skorzystanie z usług renomowanej kliniki IdealMed. Profesjonalne i indywidualne podejście do klienta oraz nowoczesne technologie dają pewność na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów podczas leczenia.

Artykuł partnera