Archiwum autora redakcja

Piknik edukacyjny w ramach projektu FEnIKS

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Na terenie MOSiR w Lubartowie 24 czerwca odbył się piknik edukacyjny zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie Sp. z o.o. w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozbudowa sieci ciepłowniczej w PEC Lubartów”. Wydarzenie miało na celu przybliżenie mieszkańcom założeń realizowanego projektu oraz promocję działań związanych z efektywnością energetyczną, ochroną środowiska i rozwojem nowoczesnego ciepłownictwa. Uczestnicy mogli zapoznać się z

Lubartów gotowy na rowerowy zawrót głowy

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Już w najbliższą niedzielę 28 czerwca odbędzie się XXXII Święto Roweru. Tegoroczne spotkanie miłośników jednośladów będzie wyjątkowe i historyczne. A to dlatego, że połączone będzie z obchodami polskiej edycji Światowego Dnia Roweru. Jak już informowaliśmy hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „20.000 plus jeden”. Oznacza to, że organizatorzy w porozumieniu z Leszkiem Sibilskim (pracującym w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku)

Lubartowskie szkoły z nowoczesnym sprzętem. Uczniowie będą uczyć się także sztucznej inteligencji

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Lubartów konsekwentnie rozwija zaplecze technologiczne swoich placówek oświatowych. Dzięki środkom pozyskanym z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności do miejskich szkół trafiły nowoczesne zestawy komputerowe przeznaczone do nauczania zdalnego i hybrydowego oraz wyposażenie laboratoriów sztucznej inteligencji. W czerwcu 2026 roku do czterech placówek oświatowych przekazano łącznie 63 zestawy wspierające prowadzenie zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Sprzęt otrzymały Szkoła Podstawowa nr

Osiem medali Mistrzostw Polski juniorów młodszych

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia 308 młodych sportowców z 50 klubów wzięło udział w XXXIII Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w taekwon-do. Impreza odbyła się w dniach 12-14 czerwca w Stęszewie koło Poznania. Wśród uczestników mieliśmy dziesięcioosobową grupę zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Byli to: Miłosz Bocian, Kamil Bronisz, Gabriel Dejko, Daniela Kuchta, Karol Lis, Jakub Marzęda, Izabela Prokop, Aleksander Sputo, Diana Świderska, Karol

Nowe elektryczne autobusy jeszcze w tym tygodniu trafią do Lubartowa

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Lubartów stawia kolejny krok w kierunku nowoczesnej i ekologicznej komunikacji miejskiej. Jak poinformował burmistrz podczas ostatniej (23 czerwca) sesji Rady Miasta, jeszcze w tym tygodniu do Lubartowa dotrą dwa nowe autobusy elektryczne, które w najbliższym czasie zasilą tabor Lubartowskiej Komunikacji Miejskiej. Zakup pojazdów to element realizowanego przez samorząd projektu „Lubartowski Transport Publiczny”, którego celem jest rozwój przyjaznego środowisku transportu zbiorowego

Burmistrz Krzysztof Paśnik z absolutorium i wotum zaufania

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Ponad 41 mln zł przeznaczonych na inwestycje, blisko 6 mln zł nadwyżki budżetowej i utrzymane na bezpiecznym poziomie zadłużenie – tak w liczbach można podsumować 2025 rok w Lubartowie. Wyniki finansowe i działania samorządu zyskały poparcie większości radnych, którzy udzielili na ostatniej sesji Rady Miasta (23 czerwca) burmistrzowi Krzysztofowi Paśnikowi zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium. Obie uchwały zostały przyjęte

Wystawa Retro Rowerów

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Muzeum Ziemi Lubartowskiej zaprasza mieszkańców Lubartowa i okolic na wystawę Retro Rowerów w ramach Światowego Dnia Roweru w Lubartowie. Będzie ona miała miejsce już w najbliższą sobotę 27 czerwca od godz. 13.00 na placu przed ratuszem. Zaprezentowane zostaną pojazdy, których właścicielem w większości jest Robert Pytka – osoba, która chętnie podzieli się swoją pasją i ciekawostkami. Pojawią się również rowery

Zbiórka krwi w Lubartowie

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia 19 lipca odbędzie się terenowa zbiórka krwi, łącząca szczytną ideę krwiodawstwa z obchodami Międzynarodowego Dnia Szachów. Wakacje to trudny czas dla banków krwi – wielu dawców wyjeżdża, a potrzeby rosną. Każdy zatem może oddać krew, która uratuje komuś zdrowie i życie. Zbiórka będzie się odbywać na placu przed ratuszem. Rejestracja chętnych w godz. 9:00 – 13:00. Inicjatywa organizowana jest przez

Fotograficzne spotkanie z historią

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia 17 marca grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie wybrała się do Lublina na spotkanie z historią. Tym razem tematyka wykładów organizowanych przez Zespół Centrum Badań nad Historią Regionalną i Lokalną oraz Instytut Historii UMCS związana była z historią Lublina.  Piotr Błaszczak wygłosił pasjonujący wykład pt. „Fotograficzny spacer po Lublinie latem 1918 r.”. Była

Laur Lubelskiego Koziołka- runda III

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia  Na basenie olimpijskim Aqua Lublin 13 czerwca odbyła się III runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. W zawodach udział wzięli: Antonina Zielińska (2018); Kacper Jedliński (2017); Wiktoria Widlak (2016); Maciej Mierzwiński (2015); Mateusz Szczuchniak (2012). Było to kolejne zdobyte doświadczenie, tym razem na pływalni 50- metrowej.  Brązowy medal zdobył Maciej Mierzwiński na 100 m stylem grzbietowym, życiówkę Mateusz Szczuchniak na

Spotkanie autorskie z Dorotą Gadzałą w SP3

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, uczniowie klasy 4b mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu autorskim z Dorotą Gadzałą – autorką książki dla dzieci „Mętliczek z pętelką”. Spotkanie zostało zorganizowane 18 czerwca przez  Ewę Abramek i Kingę Grzelak z biblioteki szkolnej. Uczniowie, którzy wcześniej przeczytali książkę

Włoska przygoda uczniów II LO – cz. I

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Azymut”, działający w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie, zorganizował wycieczkę do Włoch w dniach 12-21 czerwca. Rozpoczęliśmy naszą włoską przygodę od wizyty w niezwykłej Wenecji – mieście położonym na wodzie, które zachwyca swoją historią i niepowtarzalnym klimatem. Już od pierwszych chwil mogliśmy podziwiać malownicze kanały oraz charakterystyczną zabudowę, która sprawia, że Wenecja jest jednym