Archiwum autora redakcja
Namaluj swój obraz
Zostaw swoje przemyślenia Warsztaty z artystką Anną Fic-Lazor „Jak namalować swój własny obraz” już w środę 7 stycznia w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Start: godz.17:00. To doskonała okazja, by odkryć swoją kreatywność i stworzyć coś wyjątkowego pod okiem profesjonalnej artystki. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt 40 zł. Zapisy: tel. 818 55 22 42.
Spektakl „Recepta na szczęście”
Zostaw swoje przemyślenia Serdecznie zapraszamy na spektakl „Recepta na szczęście”. 14 stycznia o godz. 17:00 w Lubartowskim Ośrodku Kultury. „Recepta na szczęście” to pełna humoru i wzruszeń komedia o relacjach, wyborach i poszukiwaniu tego, co w życiu naprawdę ważne. Lekka forma, błyskotliwe dialogi i świetna gra aktorska sprawiają, że to idealna propozycja na popołudnie w teatrze. Zapraszamy wszystkich, którzy nie zdążyli
Kobiecy Wieczór Filmowy
Zostaw swoje przemyślenia Przed nami kolejny Kobiecy Wieczór Filmowy. Kino Lewart zaprasza na film „Dalej Jazda 2”, 20 stycznia o godz. 18:30. Józiek i Ela, czyli stare dobre małżeństwo, powracają w drugiej części „Dalej jazda” aby… wziąć ślub! Przygotowania do uroczystości przeradzają się w serię zabawnych i zaskakujących wydarzeń – od zaginionej panny młodej, wzruszającej podróży w rodzinne strony, aż po spotkanie, dzięki
Świąteczny Rodzinny Turniej Szachów Błyskawicznych
Zostaw swoje przemyślenia Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy oraz Lubartowski Ośrodek Kultury zorganizowali 30 grudnia „XI Świąteczny Rodzinny Turniej Szachów Błyskawicznych”. Wzięło w nim udział 61 zawodników. Celem turnieju było zdobycie lub zmiana międzynarodowego rankingu szachowego FIDE blitz oraz promowanie rodzinnego aktywnego spędzania wolnego czasu. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Lubartów w ramach Promocji Miasta Lubartów. Rozgrywki były prowadzone systemem szwajcarskim na
Laur Lubelskiego Koziołka- runda finałowa
Zostaw swoje przemyślenia Na pływalni Aqua Lublin odbyła się runda finałowa o Laur Lubelskiego Koziołka. Zawody 20 grudnia zgromadziły 27 klubów, co przełożyło się na wysoki poziom sportowy oraz dużą konkurencję w poszczególnych konkurencjach. W zawodach udział wzięli : Antonina Zielińska (2018) Aleksandra Dudziak (2017) Kacper Jedliński (2017) Wojciech Jankowski (2016) Mateusz Goleń (2016) Wiktoria Widlak (2016) Maciej Mierzwiński (2015) Róża Wróblewska (2013)
Zimorodki zamieszkały w lubartowskim parku
Zostaw swoje przemyślenia Ze zwiastowaniem zimy mają niewiele wspólnego, chociaż ich nazwa wskazuje, że to właśnie zimowe ptaki. Latem tego roku pojawiły się nad stawem w Parku Miejskim w Lubartowie. Ci, którzy mieli szczęście zobaczyć na żywo zimorodka, bez wątpienia będą długo wspominać ten moment. Bajecznie kolorowy, szafirowo – turkusowo – pomarańczowy, z ciemnym, dużym dziobem. Szybki jak strzała. Spłoszony, odlatuje tak energicznie,
Na olimpiadzie o Afryce
Zostaw swoje przemyślenia Do II etapu XXIV Olimpiady Znajomości Afryki zakwalifikowali się uczniowie II LO w Lubartowie: Martyna Waśkowicz i Dawid Zalewski z kl. I d oraz Hubert Wiącek i Oliwier Woźniak z kl. IIId. Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu historii, geografii, polityki, przyrody, kultury oraz działalności
RCEZ wypełniła prawdziwie świąteczna atmosfera
Zostaw swoje przemyślenia Czas świąteczny to nie tylko okres refleksji, lecz także doskonała okazja do spotkań, umacniania więzi oraz wykraczania poza codzienne obowiązki. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie od lat pielęgnuje budowanie pozytywnych relacji poprzez inicjatywy integrujące całą społeczność szkolną. Tegoroczne świętowanie miało wyjątkowy wymiar i rozpoczęło się 18 grudnia spotkaniem wigilijnym w bursie. Podczas wydarzenia zabrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu
Miasto wybrało projektanta nowych mieszkań socjalnych przy ul. Wieniawskiego 21
Zostaw swoje przemyślenia Urząd Miasta Lubartów rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku przy ulicy Wieniawskiego 21. W miejscu dotychczasowego domu jednorodzinnego mają powstać nowe lokale mieszkalne o charakterze socjalnym oraz przeznaczone do zamieszkania zbiorowego. Najkorzystniejszą ofertę – oznaczoną numerem 3 – złożyła Joanna Nytko, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą JN PROJEKT Joanna Nytko z siedzibą w
Patroni lubartowskich ulic: Tadeusz Kościuszko
Zostaw swoje przemyślenia Ulica Tadeusza Kościuszki w Lubartowie – jedna z najstarszych i najbardziej znanych w mieście – skrywa historię, która splata losy lokalnej społeczności z dziejami narodowego bohatera. Dawniej nazywana Podzamcze, wiodła od Rynku wśród zabudowań kościoła św. Anny, dworów i ogrodów Szaniawskich oraz Sanguszków.To właśnie tu w 1917 roku mieszkańcy miasta z Komitetu Narodowego zorganizowali wielki wiec w setną rocznicę śmierci