Archiwum autora redakcja
Nawet „dzieci” z ZS nr 2 w Lubartowie obchodziły Dzień Dziecka
Zostaw swoje przemyślenia Z okazji Dnia Dziecka w ZS nr 2 w Lubartowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Był to dzień pełen uśmiechu, dobrej energii oraz okazji do wspólnego spędzania czasu w gronie koleżanek i kolegów. Świętowanie rozpoczęło się od poczęstunku przygotowanego przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy serwowali wszystkim uczestnikom ciepłe i smaczne tosty. Wspólny posiłek stworzył przyjazną atmosferę i
Wystawa w Kozłówce
Zostaw swoje przemyślenia W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce otwarta będzie wystawa czasowa „Tam, gdzie linia staje się opowieścią… Witold Chomicz (1910–1984)”. Wystawa czasowa „Tam, gdzie linia staje się opowieścią… Witold Chomicz (1910–1984)” , prezentowana w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w terminie 13 czerwca – 30 listopada to wydarzenie o wysokim potencjale wizerunkowym, skierowane do świadomej, wymagającej publiczności. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace
„Cyklofrajda – Rowery za stery”
Zostaw swoje przemyślenia Po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie organizuje Cyklofrajdę – Rowery za stery. 27 czerwca na starym stadionie przy ul. Parkowej odbędzie się pełna uśmiechu i sportowych emocji impreza dla dzieci z roczników 2016–2023. Start: godz. 11:00. Na dzieci czekają: zawody rowerowe w kategoriach wiekowych, pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników, słodkie upominki, puchary i nagrody dla najlepszych.
Lubartów: Festiwal „Literacko 36” po raz trzeci. Trzy dni spotkań z autorami, muzyką i literaturą
Zostaw swoje przemyślenia Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie po raz trzeci zaprasza mieszkańców regionu na festiwal „Literacko 36 – noś się z książką!”. Wydarzenie, które na dobre wpisało się już w kulturalny kalendarz miasta, odbędzie się w dniach 10–12 czerwca w ogrodzie biblioteki przy ul. Lubelskiej 36. Trzy dni spotkań z literaturą, muzyką i opowieściami o świecie mają być świętem
Co powinno dziać się w odnowionym kościele? Kapucyni pytają mieszkańców
Zostaw swoje przemyślenia Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie ponownie ma szansę na pozyskanie znaczącego dofinansowania na rewitalizację zabytkowego kościoła św. Wawrzyńca. W ramach przygotowań do realizacji projektu zakonnicy zwracają się do mieszkańców z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety, która pomoże określić oczekiwania dotyczące przyszłej oferty kulturalnej. Projekt pod nazwą „Dziedzictwo Kapucynów w Lubartowie – rewaloryzacja kościoła św. Wawrzyńca jako otwartej przestrzeni kultury”
Dzień Dziecka z szachami
Zostaw swoje przemyślenia W Lubartowskim Ośrodku Kultury 2 czerwca zorganizowano tradycyjny już turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka. Zawody otworzyła dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury Urszula Bednarczyk. Po rozegraniu 7 rund przy czasie 5’+3” odroczenia za ruch, zwycięzcom nagrody wręczali menager LUKS Lubartów Tomasz Drozd i sędzia Piotr Opolski. Najlepsi w poszczególnych otrzymali medale za miejsce I-III, zaś pozostali pamiątkowe medale za udział. Każdy
„Pod skrzydłami Brata Alberta”
Zostaw swoje przemyślenia Bracia Bernardyni z Lublina zapraszają na uroczystości odpustowe „Pod skrzydłami Brata Alberta” w dniach 16-21 czerwca. Parafia będzie tętniła życiem, śmiechem, modlitwą i dźwiękami muzyki. To otwarte dla wszystkich wydarzenie religijno-kulturalno-rodzinne, łączące wiarę, muzykę, tradycję, aktywność sportową i edukację międzypokoleniową. Pierwszy dzień (16 czerwca) Wieczór Uwielbienia od godz. 18:00. Drugi dzień (17 czerwca) o godz. 18.00 Eucharystia pod przewodnictwem
Boisko pełne emocji – turniej piłkarski w RCEZ
Zostaw swoje przemyślenia 29 maja na kompleksie sportowym w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbył się turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego i zgromadziło młodych pasjonatów futbolu, którzy rywalizowali o Puchar Dyrektora RCEZ. Od pierwszego gwizdka na boisku nie brakowało sportowych emocji. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności, ogromne zaangażowanie oraz wolę walki. Kibice mogli
„Bezpieczne Wakacje”
Zostaw swoje przemyślenia „Bezpieczne Wakacje” – pod takim hasłem 7 czerwca odbędzie się wydarzenie z okazji Dnia Dziecka. Na placu przy PCK przy ul. Jana Pawła II 14 będą animacje dla dzieci, warsztaty kreatywne, gry i zabawy sportowe, dmuchańce. Ponadto nauka pierwszej pomocy, strefa relaksu dla dzieci i rodziców. Start godz. 13:00. Wstęp wolny.
Zajęcia na strzelnicy uczniów II LO
Zostaw swoje przemyślenia 28 maja uczniowie klas Ib i Id wzięli udział w zajęciach na strzelnicy pneumatycznej w Ostrowie Lubelskim, zorganizowanych w ramach przedmiotu „Edukacja dla Bezpieczeństwa”. Program wyjazdu połączył naukę praktycznych umiejętności z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Pod okiem instruktora młodzież zapoznała się z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią pneumatyczną oraz podstawami celnego strzelania. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce,