Archiwum autora redakcja
Dziewczęta z ZS nr 2 w Lubartowie najlepsze w rejonie w badmintonie drużynowym
Zostaw swoje przemyślenia 13 listopada w hali ZS nr 2 przy ul. Chopina w Lubartowie najlepsze drużyny badmintonowe z powiatów ryckiego, opolskiego, puławskiego i lubartowskiego rywalizowały o awans do Mistrzostw Województwa w kategorii Licealiada. Prawo startu w Mistrzostwach Rejonu miały po dwie najlepsze drużyny dziewcząt chłopców z poszczególnych powiatów. Rywalizacja była bardzo zacięta i o zwycięstwie niejednokrotnie decydowała gra „na przewagi” w tie-breaku.
Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu
Zostaw swoje przemyślenia Na pływalni MOSiR w Lubartowie 12 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu, które miały na celu wyłonienie najlepszych sztafet oraz najlepszych zawodników ze szkół podstawowych oraz średnich z powiatu lubartowskiego. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubartowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie. Zawody rozegrane były w 3
Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców
Zostaw swoje przemyślenia W sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie, 15 listopada zorganizowano XXIV Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców będący Memoriałem Ryszarda Czermińskiego. Na starcie stanęło 118 szachistów z Polski i Ukrainy. Takiej frekwencji dawno w Lubartowie nie było. W otwarciu zawodów uczestniczyli: przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Krystyna Bajda, dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury – Urszula Bednarczyk, przedstawiciel Urzędu
WOŚP 2026
Zostaw swoje przemyślenia Po raz 34 w Lubartowie odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 25 stycznia 2026 roku wolontariusze z lubartowskiego sztabu będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia chorób układu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. Zebrane środki podczas kolejnego finału WOŚP przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla klinik z oddziałami gastroenterologii dziecięcej, które działają w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach,
Iwona Tarkowska na mistrzostwach w Gliwicach
Zostaw swoje przemyślenia W dniach 14–16 listopada w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, które zgromadziły ponad 465 zawodników z klubów z Polski, Słowacji oraz Czech. W zawodach udział wzięła lubartowianka Iwona Tarkowska, reprezentując barwy klubu Masters Avia Świdnik, osiągając znakomite wyniki zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach. Iwona Tarkowska wystartowała w ośmiu konkurencjach, prezentując wysoki poziom sportowy i świetną dyspozycję.
Dlaczego Revenu to topowy ośrodek odwykowy dla młodzieży?
Zostaw swoje przemyślenia Ośrodek Revenu to specjalistyczne miejsce stworzone z myślą o młodzieży zmagającej się z uzależnieniami, trudnościami emocjonalnymi oraz problemami behawioralnymi. Placówka łączy podejście terapeutyczne oparte na innowacyjnej wiedzy z indywidualnym podejściem do każdego podopiecznego. To właśnie tu młodzi ludzie mogą odzyskać równowagę, odbudować relacje i rozpocząć zmianę, korzystając z opieki doświadczonych specjalistów. Revenu to topowy ośrodek odwykowy dla młodzieży, oferujący kompleksowy program wsparcia,
Bulodrom w Parku Miejskim w Lubartowie – ostatnie prace przed otwarciem
Zostaw swoje przemyślenia W lubartowskim Parku Miejskim trwają ostatnie prace przy budowie długo wyczekiwanego bulodromu, czyli boiska do gry w bule, które ma stać się nowym miejscem rekreacji dla mieszkańców w każdym wieku. Inwestycja, realizowana dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, wkroczyła w finałową fazę. Dotychczas wykonane prace obejmują roboty ziemne, wyrównanie terenu oraz przygotowanie podłoża. Do ułożenia pozostała ostatnia warstwa nawierzchni. Alejki i
Gala krwiodawstwa
Zostaw swoje przemyślenia Polski Czerwony Krzyż oddział rejonowy w Lubartowie organizuje Galę Jubileuszu 90-lecia krwiodawstwa w Polsce. PCK zaprasza Honorowych Dawców Krwi oraz sympatyków krwiodawstwa. Spotkanie odbędzie 28 listopada o godz. 16.30 w restauracji Stara Łaźnia. W tym dniu będzie prowadzona zbiórka mikołajkowa dla dzieci.
„Harcerstwo lubartowskie przez pokolenia”
Zostaw swoje przemyślenia Otwarta zbiórka poświęcona historii harcerstwa w Lubartowie miała miejsce 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać niesamowitych opowieści o dziejach lubartowskiego harcerstwa. Pomimo różnych czasów, ustrojów, a nawet kolorów i krojów mundurów, można śmiało powiedzieć – harcerstwo jest jedno! Jako pierwsza w czasy początków harcerstwa w Lubartowie wprowadziła obecnych Ewa Sędzimierz, Prezes
Nawet Sanguszko zjadłby jabłuszko
Zostaw swoje przemyślenia Celebrowanie Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania odbyło się w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Akcja miała na celu promowanie zasad zdrowego jedzenia oraz dobrych nawyków żywieniowych. Na ten dzień młodzież przygotowała materiał edukacyjny. Każdy, kto zdecydował się wypełnić krótką ankietę on-line, w zamian otrzymał pyszne jabłko. W niecodziennym działaniu wzięli udział uczniowie z klasy 3g i 3m: Amelia,