Archiwum autora redakcja

Mistrzostwa Szkoły w Szachach

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Mistrzostwa Szkoły w szachach  rozegrano 18 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Do turnieju zgłosiło się aż 48 uczestników. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim (7 rund). Wśród kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Emilia Mitura, a wśród chłopców Franciszek Baran. Oto wyniki ( pierwsza piątka): Dziewczęta: Mitura Emilia Karolina Sagan Laura Derecka Agnieszka Pietruszka Amelia Siwek Chłopcy: Franciszek Baran Kacper

Przedsiębiorco, przygotuj się do wdrożenia KSeF w Twojej firmie

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia   KSeF to nowy, ujednolicony system do wystawiania i przechowywania faktur. Musisz wiedzieć, że w tym systemie będziesz obowiązkowo wystawiał faktury: od 1 lutego 2026 r., jeśli Twoja sprzedaż w 2024 r. przekroczyła 200 mln zł brutto, od 1 kwietnia 2026 r. – pozostali przedsiębiorcy i wystawiający faktury, od 1 stycznia 2027 r. – przedsiębiorcy i wystawiający faktury na łączną

Spektakl komediowy „Recepta na Szczęście” w LOK

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Spektakl komediowy „Recepta na Szczęście” będzie można obejrzeć 14 stycznia 2026 roku o godz. 19:00 w Lubartowskim Ośrodku Kultury. To romantyczny spektakl z muzyką na żywo, piosenkami i elementami tańca. Trzy pokolenia kobiet  spotykają się w gabinecie lekarskim. szukająca miłości Kasia, która dopiero rozpoczyna swoje dorosłe życie  w dużym mieście. Temperamentna Kleo z bagażem doświadczeń sercowych, żyjąca nadzieją, że kiedyś

Leszcz rozstrzygnięty

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia W Lubartowskim Ośrodku Kultury 21 listopada rozegrano finałowe rozgrywki cyklu „Turniej Szachowego Leszcza 2025”. Jak sama nazwa wskazuje, były to rozgrywki tylko dla amatorów. W zawodach mogły wziąć udział jedynie osoby nie posiadające kategorii szachowych lub maksymalny ranking 1250 na dzień 1 styczna 2025. W cyklu sklasyfikowano ponad osiemdziesięciu zawodników. A składał się on z 9 niezależnych turniejów rozegranych od

Trzy i pół dekady wsparcia. Lubartowski MOPS świętuje jubileusz

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia 21 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Lubartowie odbyły się podwójne uroczystości: obchody Dnia Pracownika Socjalnego połączone z jubileuszem 35-lecia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W wydarzeniu wzięli udział obecni i byli pracownicy MOPS, kierownictwo jednostki, a także przedstawiciele władz miasta: Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik, jego zastępca Radosław Szumiec, Sekretarz Miasta Dorota Golak oraz Skarbnik Miasta Lucyna Biskup. Uroczystość była

Obywatelski tydzień uczniów z „Chopina”

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki mają za sobą tydzień pełen obywatelskich wrażeń, którzy zorganizowali im nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie. W środę do szkoły z ul. Chopina przybyła Monika Maćkiewicz z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, która opowiadała młodzieży o służbie cywilnej. Dzięki niej nastolatkowie mogli poznać tajniki pracy w urzędzie. Spotkanie miało na celu pomóc

Projekt „Lekcje z ZUS” w II LO

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia W listopadzie II LO gościło Krzysztofa Piskorza – koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie. W klasach pierwszych i drugich przeprowadził zajęcia dotyczące zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Krzysztof Piskorz opowiadał   o systemie świadczeń w ramach ubezpieczeń społecznych, przytoczył też wiele przykładów z życia. Spotkanie odbyło się w ramach  projektu „Lekcje z ZUS”, powstałego, by budować

Imieniny Miasta – lekcja historii w Bazylice św. Anny

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Przedstawiciele samorządu, przedszkolaki i uczniowie lubartowskich placówek oświatowych uczestniczyli dziś 21 listopada w spotkaniu w Bazylice św. Anny, zorganizowanym przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne. Okazją do wydarzenia były obchody imienin miasta.To właśnie  w 1744 r. król August III zezwolił na zmianę nazwy miasta z Lewartowa na Lubartów.Jak podkreśliła dr Ewa Sędzimierz, prezes LTR:– Zamysł był taki, by ta data stała się

„Lubartów Moje Miejsce na Ziemi” – konkurs rozstrzygnięty

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia W Lubartowskim Ośrodku Kultury rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Lubartów Moje Miejsce na Ziemi”. Na konkurs wpłynęły 132 prace wykonane przez dzieci, młodzież oraz seniorów z terenu miasta Lubartów. Prace oceniała komisja w składzie: Edyta Weremczuk Aleksandra Jędryszka Urszula Bednarczyk Wyniki konkursu tutaj: https://loklubartow.pl/lubartow-moje-miejsce-na-ziemi Wręczenie nagród odbędzie się 23 listopada  o godz. 14:00 w LOK podczas obchodów Imienin Miasta. Wystawa zwycięskich

Imieniny Miasta Lubartów – wspomnienia

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia W 2015 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w Lubartowie Imieniny Miasta ustalone na dzień 22 listopada. Tego dnia w  1744 r. król August III zezwolił na zmianę nazwy naszego miasta z Lewartowa na Lubartów. Zamysł był taki, by ta data stała się pretekstem do poznawania  przeszłości,  tradycji, zwyczajów, dokonań przodków, a także symboli miejskich – herb, barwy, hymn. Akcja, wymyślona

Pasowanie na przedszkolaka

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia W dniu 18 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lubartowie odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie „Pszczółki”. Była to pierwsza, wyjątkowa uroczystość dzieci, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Pszczółki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie przed Rodzicami oraz złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania każdego maluszka na „Przedszkolaka Przedszkola Miejskiego nr

Remis „Mosirek”

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Piłkarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie zakończyły rundę jesienną sezonu 2025/2026 w II lidze kobiet. W ostatnim tegorocznym spotkaniu ligowym podopieczne Krzysztofa Skomry zremisowały na wyjeździe z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Po jedenastu kolejkach, czyli po pierwszej rundzie w ligowej tabeli lubartowianki zajmują piąte miejsce. Zgromadziły 18 punktów, a strata do lidera wynosi 8 punktów. W meczu jedenastej kolejki