Zapowiedzi

Zaprasza Tadeusz Matwiejczyk, prezes MKTR „Relaks”
ROWEROWE LATO W FIRLEJU

Niedziela 7 sierpnia, Firlej

Rowerowe Lato na Ziemi Lubartowskiej tym razem zawita do Firleja.  7 sierpnia zapraszam na kolejną imprezę w ramach projektu „Rowerem Przez Krainę Lewarta”.  Rowerzyści będą mieli do dyspozycji pięć tras. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 9  dla trasy nr 1  przy Szkole Podstawowej w Nasutowie. Trasa nr 2 to SP 3 w Lubartowie, trasa nr 3 – w Firleju na parkingu przed Urzędem Gminy. Chętnych na trasę nr 4 zapraszamy do Brzostówki przy Szkole Podstawowej, a na trasę nr 5 wyruszamy sprzed Urzędu Gminy w Kamionce. Wszyscy uczestnicy kierują się do Firleja na plażę przy ośrodku GOSiR. Każdy otrzyma pamiątkową koszulkę, „Przewodnik rowerowy po Ziemi Lubartowksiej”, wodę i ciepły poczęstunek.  Będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, występy artystyczne przygotowane wspólnie z Gminą Firlej.

Organizatorzy to: Miasto Lubartów, MKTR „Relaks”, MKS Lewart AGS, Powiat Lubartowski.

DNI FIRLEJA 2011

Sobota 6 sierpnia, niedziela 7 sierpnia od godz. 14.00 Firlej

W programie corocznej imprezy na terenie ośrodka GOSIR w sobotę przewidziano koncert laureatów dziecięcych i młodzieżowych przeglądów piosenki; zawody o tytuł „Najsilniejszego Chłopa Gminy Firlej 2011”; VIII Mistrzostwa Polski w jedzeniu Firlejowskich Gryczaków; biesiadę z kapelą Wygibusy oraz występ zespołu For Teens. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bayer Full, a na zakończenie – dyskoteka pod gołym niebem. W niedzielę zaplanowano piknik rodzinny, występ solistów i zespołów wokalnych z Gminy Firlej; rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy ogród; koncert solistów PMDK Lubartów; pokaz brazylijskiej sztuki walki capoeira i letnie przeboje  Sela Vi. Na zakończenie wystąpi zespół Leszcze. Organizatorem jest Urząd Gminy w Firleju.

DISCO W KLIMACIE LAT 80

Sobota 6 sierpnia godz. 18.00-22.00

Lubartowski Ośrodek Kultury, ul. Lubelska 68

Impreza w klimacie lat 80-tych, na którą zabieramy dobry humor, strój z epoki i gadżet z lat 80., jest skierowana do wszystkich młodych duchem i ciałem, limit wieku nie jest przewidziany. Można przyjść potańczyć i posłuchać muzyki na świeżym powietrzu. Wstęp bezpłatny.

BIEG JEZIOR 2011

Niedziela 7 sierpnia godz. 8.30 Krasne

Bieg Jezior to największa letnia impreza lekkoatletyczna w gminie Uścimów. Bieg odbędzie się na dystansie 3,8 km, a zawodnicy wystartują w pięciu kategoriach: dziewczęta i chłopcy do lat 10; młodzież powyżej 15 lat; kobiety powyżej 35 lat; mężczyźni powyżej 45 lat i open. Impreza jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie, w ramach projektu „Promocja powiatu lubartowskiego jako miejsca turystyki weekendowej”.

KONFERENCJA U KAPUCYNÓW

Niedziela 7 sierpnia godz. 14.00 Klasztor Ojców Kapucynów w Lubartowie

W ogrodzie braci Kapucynów w Lubartowie zgromadzą się osoby z problemami alkoholowymi, ich rodziny oraz artyści, którzy dla nich wystąpią. Podczas konferencji pt. „Daj siebie innym” będzie można posłuchać takich grup jak Pax et Bonum, Galileo Music czy też Piotra Nagiela. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Abstynentów Nadzieja we współpracy z władzami Miasta Lubartów. Na spotkanie zaproszeni są ci, których problem alkoholowy dotyka bezpośrednio ale również ci, którzy chcą modlitwą i słowem przyłączyć się do spotkania.

SPOTKANIA Z TWÓRCZOŚCIĄ LUDOWĄ

Niedziela 7 sierpnia godz. 15.00 Rokitno

Podczas XII Spotkań z Twórczością Ludową wystąpią zespoły ludowe z powiatu lubartowskiego oraz artyści z Ukrainy, wyroby rękodzielnicze zaprezentują twórcy ludowi. Dla dzieci przewidziano atrakcje, gry, zabawy i konkursy. Spotkania będą połączone z obchodami 10-lecia zespołu ludowego „Rokiczanka”. Organizatorem jest Gmina Lubartów.

LUBARTOWSKIE LATO FILMOWE POD GWIAZDAMI

Poniedziałek 15 sierpnia godz. 20.30, Amfiteatr Miejski

Lato filmowe organizowane jest przez Lubartowski Ośrodek Kultury pod gasłem „Śmiej się razem z nami”. Będzie maraton filmowy produkcji polskiej „Ciacho” i „Rezerwat”. Warto zabrać ze sobą parasol. I oczywiście nie zapomnieć o dobrym humorze.

KONCERT QUEEN TRIBUTE

Sobota 20 sierpnia godz.18.00 Amfiteatr Miejski Lubartów

Tym wydarzeniem chcemy uczcić rocznicę śmierci wokalisty, która wypada w tym roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów muzyki rockowej, którzy chcą posłuchać coverowych wykonań repertuaru zespołu Queen – zaprasza Konrad Lisek, instruktor LOK. – Na deskach Amfiteatru Miejskiego wystąpią Skrzypek Band, 27 Minut, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Czaban Band. Wstęp bezpłatny.

NASZ PATRONAT

TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN

Gimnazjum nr 2 w Lubartowie zaprasza na piłkarski XIII wakacyjny turniej dzikich drużyn. Impreza odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia na boisku „Orlik”.

Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 1996-1998 oraz rocznik 1999 i młodsi. Zebranie organizacyjne odbędzie się 23 sierpnia o godz. 10.00 w sali gimnastycznej przy gimnazjum nr 2.

Wszystkie drużyny, które wezmą udział w turnieju otrzymają piłki nożne oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostaną również najlepsi zawodnicy, bramkarze oraz strzelcy w poszczególnych kategoriach wiekowych.