Anioły na Paraolimpiadzie

27 października w murach Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie odbyła się kolejna Miejska Paraolimpiada. Oczywiście jak co roku ponad dwudziestu wolontariuszy – „Aniołów” z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie – wzięło czynny udział w organizacji i przeprowadzeniu całego wydarzenia.

Po raz pierwszy od wielu lat opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza z II LO, Justyna Świderska-Niedobit, nie mogła osobiście uczestniczyć w Paraolimpiadzie, gdyż w tym samym czasie przebywała z grupą wolontariuszy na Ukrainie. Opiekę nad „Aniołami z II LO” w jej zastępstwie sprawował Ryszard Gierach, który związany jest z Paraolimpiadą od samego początku jej istnienia.
Na początku imprezy tradycyjnie odśpiewano hymn Paraolimpiady, przeprowadzono krótką rozgrzewkę oraz przedstawiono plan działania. Po oficjalnej części wolontariusze zapoznali się z podopiecznymi oraz zgodnie z zaplanowanym harmonogramem realizowali poszczególne zadania. Bardzo chętnie pomagali uczestnikom w konkurencjach sportowych oraz podczas warsztatów plastycznych. Nie zabrakło także chwilki uśmiechu podczas wykonywania wspólnego zdjęcia z grupami w foto-budce. Podczas całej Paraolimpiady wspaniale układała się współpraca „Aniołów z II LO” z rodzicami przybyłych uczestników oraz wszystkimi osobami zaangażowanymi w to przedsięwzięcie. Zwieńczeniem zabaw i rekreacji był posiłek, a szczególnie – pyszna kiełbaska, którą, jak co roku, przygotowywali nauczyciele: Ryszard Gierach, Cezary Misiurski, Zdzisława Bronisz oraz drugi rok z rzędu absolwentki II LO: Magda Dąbrowska i Aleksandra Mazurek.
Paraolimpiada to niezwykłe wydarzenie społeczne, które od wielu lat jednoczy ludzi dobrej woli i udowadnia, że wszelkie granice są do pokonania. Udział w tych działaniach przyniósł „Aniołom” kolejne cenne doświadczenia oraz pozostawił wspaniałe wspomnienia, a zatem – do zobaczenia za rok!

Karolina Mitura, Purc Julia, kl. Id/ II LO