Co, gdzie, kiedy?

Szósty Rajd Trzeźwościowy

Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Nadzieja” w Lubartowie zaprasza na VI Rowerowy Rajd Trzeźwościowy, w sobotę 25 maja. Rejestracja i wydawanie koszulek rozpocznie się od godz. 9.00.

Start rajdu sprzed Szkoły Podstawowej nr 3 – o godz. 10. Uczestnicy pojadą trasą Lubartów-Ostrów- Uścimów (ok. 35 km). W Uścimowie będą gry i zabawy, konkursy, ognisko.

Dużą atrakcją dla dzieci będzie pokaz wozu strażackiego i policyjnego, a także motorów. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w rajdzie? Przyjechać przed Szkołę Podstawową nr 3 o godz. 9.00, 25 maja, oczywiście na sprawnym rowerze. W tym dniu Stowarzyszenie będzie świętować również Dzień Dziecka. Dla milusińskich będą słodycze, napoje i „dmuchańce”. (J.A.)

Wielka majówka

26 maja, godz. 17.00, skwer przy PMDK przy ul. Szaniawskiego – festyn rodzinny; organizator: PMDK

 

Z przeszłości Lubartowa”

Muzeum Regionalne w Lubartowie oraz Lubartowskie Towarzystwo Regionalne zapraszają na otwarcie wystawy, we wtorek 28 maja o godz. 14, w salach muzeum przy ul. T.Kościuszki 28. W programie będzie uroczyste podsumowanie Konkursu Historycznego „Z przeszłości Lubartowa” oraz wręczenie nagród. Tego samego dnia, o godz. 17 odbędzie się spektakl plenerowy dla mieszkańców i koncert „Memu miastu na URODZINY” przygotowany przez placówki oświatowe.

 

Latawce poszybują nad Lubartowem

Tradycyjnie już, PSS Społem „Jedność” w Lubartowie zaprasza wszystkich sympatyków latających konstrukcji na Święto Latawca. Impreza rozpocznie się o godz. 10.30 w środę 29 maja na boisku „Orlik” przed Szkołą Podstawową nr 3.