Co, gdzie, kiedy?

Sobota 22 czerwca – Festyn Rodzinny Kapucynalia oraz Bieg Charytatywny „Pokój i dobro”. Start – godz. 14, ogród Kapucynów w Lubartowie. Więcej na: http://www.alwernia.org.pl/aktualnoci/kapucynalia-2013

Niedziela 23 czerwca – XX Muzykowanie na Ludową Nutę – Spotkania Kapel Ludowych, koncert finałowy w amfiteatrze miejskim o godz. 17. Od godz. 13 kapele ludowe nie tylko z naszego powiatu będą grać w różnych miejscach Lubartowa.

Niedziela 23 czerwca – Zawody Pływackie Orka Competition, z okazji 470-lecia powstania Lubartowa. Organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież. Start o godz. 12.50. Szczegóły oraz karta zgłoszeniowa na www.orkaklub.pl. Wstęp wolny!

Niedziela 23 czerwca – Festiwal Złota Łuska. Organizator: LGR „Doliną Tyśmienicy i Wieprza”. Od godz. 5.30 przy stawie miejskim rywalizować będą wędkarze. A o godz. 15 przed Pałacem Sanguszków będzie gotowanie zupy rybnej połączone z degustacją. O godz. 18 wręczenie nagród Złotej Łuski za najlepsze danie rybne.

28 czerwca- Lubartowska Liga Szachowa. Organizatorem jest Lubartowski Ośrodek Kultury.

30 czerwcaXX Święto Roweru  – Oprócz podstawowej trasy Lubartów – Kozłówka – Lubartów o dł. 17 km cykliści będą mieli do wyboru dwie trasy o długości  34 km i najdłuższą, najbardziej zróżnicowaną o dł. 58 km.   Centralnym miejscem imprezy będzie plac przy ul. Nowodworskiej w Lubartowie, na którym będą odbywać się liczne imprezy towarzyszące.