Co się będzie działo?

Zaprasza Andrzej Rybak, kierownik Oddziału dla Dorosłych

 WYSTAWA „LUBARTÓW W POWSTANIU STYCZNIOWYM” Od 23 stycznia, Oddział dla Dorosłych MBP w Lubartowie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie zaprasza do oglądania wystawy pt. „Lubartów w Powstaniu Styczniowym 1863 roku”, już od 23 stycznia w bibliotece przy ul. Lubelskiej 36. Wystawa organizowana jest z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania, w związku z tym 2013 rok ogłoszony został Rokiem Powstania Styczniowego uchwałą Senatu RP. Na ekspozycji znajdą się książki i fotografie dokumentujące wydarzenia w Lubartowie i na Ziemi Lubartowskiej.

SZKOLENIE DLA ROLNIKÓW Środa 16 stycznia, godz. 10.00, Urząd Gminy w Michowie

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Lubartowie organizuje szkolenie dla rolników z zakresu: Żywienie, profilaktyka oraz skutki niedoboru witamin u bydła mlecznego; Firma SANO – zwiększenie jakości mleka na przykładzie Gospodarstwa Agrar Institut; Ryczałt czy vat na zasadach ogólnych.

KONCERT DLA BABCI I DZIADKA Czwartek 17 stycznia, godz. 17.00, PMDK Lubartów

W sali teatralnej „Międzyziemie” Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury organizuje koncert dla babci i dziadka. Wystąpią dziecięce grupy teatralne, soliści Dziecięcego Studia Piosenki oraz teatrzyk dziecięcy „Bęc”.

KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ Piątek 18 stycznia, godz. 18.00, Szkoła Muzyczna

Koncert adresowany jest do seniorów. Organizatorzy zapraszają babcie i dziadków z Lubartowa i okolic wraz ze swoimi wnuczętami.

TURNIEJ PIŁKARSKI Sobota 19 stycznia, ZS nr 2 w Lubartowie

Halowy turniej piłki nożnej organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Zagrają piłkarze z rocznika 1999 i młodsi. Zawodnicy będą walczyć o puchar ufundowany przez dyrektora MOSiR.

OBCHODY ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO 20 i 25 stycznia, Kock

Samorząd Kocka organizuje uroczyste obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W niedzielę 20 stycznia o godz.9.30  – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Powstańców na cmentarzu parafialnym w Kocku, a o 10.00 Msza Święta w intencji Powstańców w kościele parafialnym; po Mszy Św. koncert okolicznościowy w kościele w wykonaniu Jakuba Michalskiego. W piątek 25 stycznia  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kocku o 18.00 organizuje projekcję filmu dokumentalnego o Powstaniu Styczniowym, prelekcję Jacka Pożarowszczyka „Powstanie Styczniowe w Kocku i okolicach”, prezentację książki Jacka Pożarowszczyka „Powstanie Styczniowe w powiecie radzyńskim. Walki powstańcze  1863-1864” oraz zwiedzanie Wojskowej Izby Pamięci.

GMINNY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ Niedziela 20 stycznia, godz. 11.00, Wola Sernicka

Turniej w piłkę nożną organizuje Komisja Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Gminy Serniki.

SPOTKANIA Z KOLĘDĄ Niedziela 20 stycznia, godz. 15.00, Ostrów Lubelski

Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim organizuje 22 Spotkania z Kolędą, w sali widowiskowej placówki.

LUBARTOWSKA LIGA SZACHOWA 2013   Piątek 25 stycznia, godz. 17.00, LOK Lubartów                                                                   Pierwszy turniej z cyklu Lubartowska Liga Szachowa organizuje Lubartowski Ośrodek Kultury. Odbędzie się on na dystansie 7 rund przy czasie 10 minut + 3 sek/ruch na zawodnika, na partię.  Turniej przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

II MARATON PŁYWACKI Sobota 2 lutego, godz. 17.00, basen przy SP 3 w Lubartowie

II Lubartowski Maraton Pływacki organizuje klub Orka. Będzie próba bicia rekordu z 2012 roku, ćwiczenia z klubem Art. –Fit.

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI Trwa do 28 lutego, Starostwo Powiatowe w Lubartowie                 Konkurs organizuje Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej  pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”. Jego celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat zagrożeń związanych z niebezpiecznym i silnie trującym gazem, jakim jest tlenek węgla. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu lubartowskiego, od I klasy szkoły podstawowej do III gimnazjum oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych, wychowanków warsztatów i ośrodków terapii zajęciowej. Należy wykonać prace w następujących technikach: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie. Przesyłać je można do 28 lutego do Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „GMINA OSTRÓWEK W ZIMOWEJ SZACIE” Trwa do 15 marca 2013 r., Urząd Gminy w Ostrówku

Gminne Centrum Turystyczne w Ostrówku organizuje zimową edycję  konkursu „Cztery pory roku”. Należy wykonać fotografie krajobrazów, przyrody, zabytków i tradycji mieszkańców gminy Ostrówek, z uwzględnieniem zimowej szaty. Prace należy przesyłać do Urzędu Gminy Ostrówek w terminie do 15 marca 2013 roku.