Coraz bliżej biegu „Tropem Wilczym”

Przypominamy, że tak jak w latach ubiegłych, również i w tym roku w Lubartowie odbędzie się bieg „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jest to ogólnopolski projekt realizowany we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja. Lokalnym organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie.

Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 6 marca. Patronat nad tą patriotyczno-sportową imprezą sprawują: Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Lubartowski, Burmistrz Miasta Lubartów oraz Wójt Gminy Lubartów.

Tradycyjnie już odbędą się dwa biegi:

– Bieg Honorowy na dystansie 1963 m;

– Bieg Główny dystans 6 km.

Ponad 75 tysięcy biegaczy w 360 miejscowościach Polski i świata weźmie udział 6 marca w X edycji „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” organizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja. W tym gronie znajduje się Lubartów. Tym samym bieg, którego celem jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II wojny światowej, jest największym biegiem pamięci w Polsce. Jest też największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Symboliczny dystans biegu we wszystkich miastach wynosi 1963 metry. Liczba ta jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W niektórych miastach odbędą się także biegi na dłuższych dystansach. Każdy z uczestników biegu otrzyma koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych oraz medal pamiątkowy. W każdym mieście organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje.

Zapisy na bieg „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Lubartowie:

Bieg Honorowy https://www.e-gepard.eu/show-race/2222

Bieg Główny https://www.e-gepard.eu/show-race/2223

Szczegóły na stronie internetowej i Faceeboku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie.

ig