LUBARTOWSKI PÓŁMARATON BEZ GRANIC JUŻ W NIEDZIELĘ

Nie siedź bezczynnie – biegaj – pomagaj!

Już w niedzielę 9 września na placu przed lubartowskim ratuszem wystartuje V Lubartowski Półmaraton „Bez granic” na rzecz Moniki i Mileny Koziej. Siłę dobroci będziemy mierzyć siłą mięśni i wytrwałości. W tym roku odbędzie się również specjalny bieg na 6 km. Im więcej nas pobiegnie, tym krótsza trasa do przebycia dla Moniki i Mileny.

W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: Półmaraton – długość trasy: 21,0975 km i Szóstka bez granic – długość trasy: 6 km – nowa propozycja dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec dłuższą trasę. W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 lat, w biegu na 6 km – osoby, które ukończyły 15. rok życia, za zgodą pisemną rodzica złożoną w punkcie rejestracyjnym. Obydwa biegi wystartują wspólnie o godz. 15.00, a potem się rozdzielą. Wszyscy uczestnicy biegu rejestrują się na stronie https://frslublin.pl, a w dniu imprezy zgłaszają się z dokumentem tożsamości w punkcie rejestracyjnym czynnym w godz. 11.00-14.30. Wszystkie zebrane tego dnia pieniądze zostaną przekazane na leczenie Moniki i Mileny Koziej.

Wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia – biegacze, spacerowicze, dzieci, dorośli, sprawni i niepełnosprawni – będą mogli wziąć udział w Biegu Integracyjnym (wspólna rozgrzewka wszystkich biegów o godz.14.20). Przebiegnijmy, przytruchtajmy, przejdźmy dystans 450 metrów (godz. 14.30), ale ważne, że razem! Radośnie, bez rywalizacji, w poczuciu wspólnoty!

Bądźmy tego dnia razem!

Nieodłączną częścią Półmaratonu są Biegi Malucha. Rejestracja uczestników rozpoczyna się 9 września o godzinie 11.00 na placu przed miejskim ratuszem. Już o godzinie 13.00 do zabawy włącza się niezawodne Miasteczko integracyjne, które także w tym roku przygotowało dla milusińskich wiele sympatycznych atrakcji.

Maluchy wystartują o godzinie 13.25 w następującym porządku: rocznik 2013 (dziewczynki i chłopcy razem), roczniki 2011/2012 (osobne biegi dziewczynek i chłopców), roczniki 2009/2010 (osobne biegi dziewczynek i chłopców). Dystans biegu dla najmłodszego rocznika wynosi 200 metrów, zaś starsi biegacze będą rywalizować na dystansie 350 metrów. Jak na lekkoatletów przystało, dzieci stawiają się na linii startowej w strojach sportowych, by samodzielnie zmierzyć się z rówieśnikami. Rodziców zaś gorąco zapraszamy do kibicowania swym pociechom. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają karty startowe, prawdziwe medale, dyplomy potwierdzające uczestnictwo w biegu i nagrody niespodzianki. Dla dzieci, które zajmą pierwsze trzy miejsca w swojej kategorii wiekowej, przewidziane są także puchary. Podczas biegu będzie można dodatkowo zakupić pamiątkowe koszulki – cegiełki, w ten sposób również budujemy nadzieję na zdrowie dla Mileny i Moniki.

Jesteśmy silni i zdrowi, biegniemy więc w tym roku symboliczne metry i całkiem poważne kilometry dla dwóch wspaniałych sióstr, bo biegnąc, z każdym krokiem każdego uczestnika jesteśmy bliżej osiągnięcia szczytnego celu.

Trasa półmaratonu

W pierwszej części trasy (ul. Rynek I, ul. Lubelska, ul. Hutnicza, ul. Piaskowa, ul. 1 Maja, ul. Licińskiego, ul. ks. Popiełuszki, ul. Piaskowa, ul. Łąkowa, ul. Krzywe Koło, ul. Mickiewicza, ul. Olchowa, ul. Kościuszki, ul. Rynek I, ul. Lubelska, ul. Hutnicza, ul. Piaskowa) oraz w końcowej części trasy (ul. Akacjowa, ul. Sławińskiego, ul. Jeziora, ul. Parkowa, Park Miejski, ul. Firleja, ul. Słowackiego, ul. Rynek I, ul. Jana Pawła II) – bieg będzie się odbywał przy ruchu zamkniętym całą szerokością jezdni. Pozostała część trasy (Łucka, Serniki, Chlewiska, ul. Wierzbowa) – bieg będzie się odbywał przy ruchu ograniczonym prawą częścią jezdni bez przekraczania osi jezdni.

ig