Weź udział w konkursie recytatorskim

Eliminacje miejskie do wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 12 maja w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

To już 40 edycja Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. Eliminacje miejskie dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Lubartów zorganizowane zostaną w Lubartowskim Ośrodku Kultury, w dniu 12 maja od godz. 10:00. Karty zgłoszeń należy przesyłać na adres [email protected] w nieprzekraczalnym terminie do 5 maja br.
Szkoły powinny przeprowadzić wewnętrzne eliminacje szkolne i wytypować maksymalnie 10 uczestników w każdej kategorii: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII. Eliminacje odbędą się w formie stacjonarnej lub w przypadku przedłużającej się pandemii w wersji online przez komunikator internetowy. Informacje pod nr telefonu 818552242.

Do powiatowych eliminacji kwalifikuje się po 4 recytatorów z każdej kategorii wiekowej. Etap powiatowy odbędzie się w siedzibie biblioteki w Kocku (2 piętro, ul. Stępnia 6) w środę 19 maja (od 10.00).

Zgodnie z ustalonymi zasadami uczestnik konkursu przedstawia jeden wiersz bądź fragment wybranej prozy, która nie była prezentowana w innych konkursach. Tematyka repertuaru jest dowolna. Należy jednak pamiętać, że wybranego repertuaru nie można zmienić na kolejnych etapach konkursu. Występ może trwać maksymalnie 5 minut. Jury na każdym z etapów oceniać będzie przede wszystkim oryginalność i wartość artystyczną przedstawionego materiału. Ponadto komisja oceni dostosowanie wybranego repertuaru do możliwości wykonawczych recytatora, jego interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. W składzie ustanowionej komisji nie mogą zasiadać instruktorzy oraz nauczyciele uczniów biorących udział w konkursie. Zwycięzcy powiatowych eliminacji wezmą udział w Wojewódzkim Koncercie Laureatów, który wstępnie zaplanowano na 7, 8 i 9 czerwca. W przypadku utrzymania lub zaostrzenia obostrzeń związanych z trwającą pandemią, organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian organizacji i przeprowadzenia konkursu.

Red.