Wydarzenia w CSK online

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na wydarzenia online

 

6.Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival

Do14 grudnia 2020 | online

www.splatfilmfest.com

Blisko 30 filmów konkursowych oraz 26 krótkometrażowych! To największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego. Kina pięknego, ale także nieco szalonego. Trzonem programu są premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego (m. in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce, a które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej. 6 edycja tego wydarzenia w całości została przeniesiona do internetu, konkretnie na dedykowaną platformę działającą pod adresem: www.splatfilmfest.com (zakładka VOD). Współorganizatorem wydarzenia jest CSK.

 

Spotkania z Artystami | prof. Wojciech Leder

Od 5 GRU 2020 | 12.00

spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie

Na stronie internetowej CSK udostępniamy kolejną odsłonę Spotkań z Artystami – zaprezentujemy sylwetkę prof. Wojciecha Ledera, wybitnego malarza, który prowadzi pracownię Malarstwa na ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

„Spotkania z artystami” to cykl wywiadów prowadzonych przez prof. Mariusza Drzewińskiego – zastępcy dyrektora CSK ds. kulturalnych. Podczas spotkań są prezentowane sylwetki i twórczość współczesnych wybitnych polskich osób związanych ze sztuką. Sylwetki twórców można obejrzeć tu: http://spotkaniakultur.com/index.php/pl/node/2128 ). Kolejni artyści – wkrótce!

 

Sebastian Kubica. Wystawa plakatów | wydarzenie w ramach projektu Galerii Saskiej

do 24 STY 2021

Galeria Saska (ogrodzenie Ogrodu Saskiego w Lublinie)

Zapraszamy do Galerii Saskiej, gdzie można podziwiać prace Sebastiana Kubicy – wybitnego grafika, ilustratora, projektanta i rysownika. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie kieruje autorską pracownią plakatu i ilustracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów szkół artystycznych w Polsce oraz w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech, Chile, Chinach, Islandii czy Panamie. Artysta jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobywca wielu nagród w dziedzinie plakatu i ilustracji.

W każdym plakacie autorstwa Sebastiana Kubicy widać namysł nad formą oraz przekorę w traktowaniu treści. Ważnym elementem dla niego jest również kolor – artysta stosuje kontrasty, używa barw nasyconych.

Wstęp wolny!

Andrzej Goliszek