Zapowiedzi

Zaprasza Włodzimierz Adamiak, prezes Klubu Abstynenta „Nadzieja”
PIKNIK TRZEŹWOŚCIOWY
Niedziela 5 sierpnia, godz. 14.00, Ogród Ojców Kapucynów
Zbliża się sierpień, miesiąc trzeźwości. Ten czas chcemy przeżyć pod znakiem radości, bliskości, spotkań z rodziną i dobrej zabawy bez alkoholu. Dlatego w imieniu całej społeczności Klubu Abstynenta „Nadzieja” w Lubartowie zapraszam rodziców z dziećmi, dziadków z wnuczkami, przyjaciół klubu „Nadzieja” i wszystkich mieszkańców Lubartowa – na rodzinny piknik. W programie mamy występ zespołu Galileo Music oraz Scholi Młodzieżowej. Zagrają też znani i lubiani Brzostowiacy. Lubartowscy policjanci przeprowadzą konkurs z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. Strażacy udostępnią do oglądania swoje wozy. O godz. 20 będzie trochę ruchu w rytm muzyki, bo przewidziane są „tańce na trawie”. Ponadto będą gry i zabawy dla dzieci oraz tak zwana mała gastronomia: wata cukrowa, bigos, kiełbaska z grilla, napoje zimne i gorące. Sponsorami pikniku są: Urząd Miasta Lubartów oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

LUBARTOWSKIE ANNOWANIE I ZLOT ANEK W LUBARTOWIE
Sobota, 28 lipca, godz. 17.00 plac przed Urzędem Miasta, Bazylika św. Anny
Burmistrz Miasta Lubartów wspólnie z Parafią św. Anny organizuje Lubartowskie Annowanie, czyli Pierwszy Zlot Anek. Centralnym punktem będą dwa koncerty. Pierwszy w Bazylice, zatytułowany „Z Annałów klasyki”, w którym wystąpi polska sopranistka, Anna Sokołowska, na co dzień mieszkająca we Włoszech. Drugi – na placu przed Urzędem Miasta, z udziałem zespołu „Wolna Grupa Bukowina”. Elementem spinającym będą „Zabawianki”. Wszystko zaczyna się o godzinie 17, na placu miejskim. Przez cały czas trwać będzie rejestracja przybywających Pań o imieniu Anna. Uczestniczki mogą się rejestrować na stronie internetowej www.annowanie.pl

PIŁKARSKI TURNIEJ W KAMIONCE
Niedziela 29 lipca, godz. 11.00, Kamionka
Otwarty turniej piłkarski odbędzie się na boisku przy Zespole Szkół w Kamionce. Turniej będzie rozgrywany systemem każdy z każdym lub w grupach w zależności od zgłoszonych drużyn.

FAMILIJNY FESTIWAL DOBREGO HUMORU
Niedziela 29 lipca, godz. 13.00, Ostrów Lubelski
Nad Jeziorem Miejskim w Ostrowie będzie blok programowy dla dzieci, występ kabaretów Ochnia Show i Trzeci Oddech Kaczuchy. Wystąpią zespoły Tarzan Boy i Faster. Będzie też spotkanie z balladą,  dyskoteka pod gwiazdami oraz pokaz fajerwerków. Muzyczna gwiazda wieczoru to zespół Fanatic.

WYSTAWA „CZUWAJ! SPOTKANIE Z LUBARTOWSKIM HARCERSTWEM”
Wtorek 31 lipca, godz. 14.00, MBP w Lubartowie ul. Lubelska 36
W Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie wystawa z okazji stuletniej historii skautingu i harcerstwa w Polsce oraz VI Zlotu Bractwa Byłych Żaków i Harcerzy Lubartowskich w Firleju.

DNI FIRLEJA 2012
Sobota – Niedziela 11, 12 sierpnia, Firlej
W programie są koncerty: w sobotę wystąpi Ivan Komarenko i zespół Akcent. A w niedzielę zespół Golec uOrkiestra. Na najmłodszych czeka wesołe miasteczko i „zamek dmuchany”, a ponadto: rowerowy tor przeszkód, biegi uliczne, konkursy z nagrodami. Dla starszych zawody sportowe: plażowy turniej piłki siatkowej, regaty żeglarskie, strzelanie z broni pneumatycznej, biegi przełajowe wokół jeziora, zawody motocyklowe. Występy zespołów muzycznych i kapel oraz bardzo lubiane dyskoteki i zabawy taneczne „Pod Gwiazdami” – do białego rana. Na zakończenie planowany jest pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami.

LUBARTOWSKIE  LATO FILMOWE
„Wakacje z polską komedią”
Plac przed Urzędem Miasta
Organizatorem jest Lubartowski Ośrodek Kultury wraz z UM Lubartów. Dla widzów będą ustawione ławeczki. Ze względu na chłodniejsze, sierpniowe wieczory, organizator radzi zabrać ze sobą ciepłe okrycie i herbatę w termosie. 15 sierpnia po projekcji filmu odbędzie się pokaz fireshow Grupy „Antares”.

Spędź wakacje w LOK

Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza w dniach 16-17 sierpnia, w godz. 16-18, na warsztaty konstrukcji wiklinowych, w ramach zajęć wakacyjnych. W LOK przez cały lipiec trwa akcja lato 2012, podczas której instruktorzy prowadzą zajęcia:
Czwartek 26 lipca,
godz. 1100-1300 – wakacje z gitarą,
godz. 1300 -1400 – zajęcia wokalne,
godz. 1500 -1700 – warsztaty literackie,
godz. 1600 – 2000 – lato z fantastyką.

Piątek 27 lipca,
godz. 1100 -1300 – wakacje z gitarą,
godz. 1200 -1400 – zajęcia surwival’u,
godz. 1600 -1800 – Klub Przedszkolaka
i Szkolniaka,
godz. 1600 -2000 – lato z fantastyką,
godz. 1530 -2000 – zajęcia filmowe,
godz. 2000 – 2200 – Dyskusyjny Klub
Filmowy.
Sobota 28 lipca zajęcia surwival’u.
W sierpniu zapraszamy na:
Wakacje z gitarą – prowadzenie p. Zbigniew Skrzypek; zajęcia dla dzieci i młodzieży codziennie – poniedziałek – piątek, godz. 1100 – 1300.
Zajęcia surwival’u – prowadzenie: p. Kamil Zydlewski; zajęcia dla młodzieży w wieku 14 – 18 lat, w każdy piątek i sobotę, w godz.
1200 – 1400, spotkanie przed budynkiem LOK.
Warsztaty literackie dla dzieci „Kolorowe słowa”– prowadzenie
p. Marek Danielkiewicz, wspólne pisanie wierszy i wykonywanie
ilustracji do książki, każdy czwartek godz. 1100 – 1300.
Warsztaty konstrukcji wiklinowych – prowadzenie p. Marcin Jabłoński, zajęcia dla młodzieży i dorosłych, 16, 17.08. 2012 r. (czwartek, piątek), godz. 1600 – 1800.
Warsztaty wytwarzania prostych instrumentów muzycznych – prowadzenie p. Michał Kaczor, zajęcia dla dzieci i młodzieży, (wtorek, środa), godz. 1200 – 1600
Zakończenie wakacji – Lubartowski Dzień Disco – Amfiteatr Miejski
25.08.2012 r. (sobota),  godz. 1800 Zespół „Spike”, godz. 1930 Zespół „Effect”, wstęp wolny.
Dowiedz się więcej na stronie www.loklubartow.pl
lub pod nr telefonu 81 855 22 42