Zapowiedzi

Zaprasza Jacek Jakubiec, kierownik kina Lewart

 

LUBARTOWSKIE LATO FILMOWE

Środa 15 sierpnia, godz. 20.00, plac przed Ratuszem

Lubartowski Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Miasta Lubartów organizują Lubartowskie Lato Filmowe. Filmy wyświetlane są na telebimie przed Ratuszem o godzinie 20.00. Najbliższy seans odbędzie się 15 sierpnia. Zapraszam na jedną z ciekawszych polskich komedii „E = mc2”.

 

 

Film „E=mc2” to współczesna komedia, opowiadająca historię gangstera – Ramzesa, który chce zostać doktorem filozofii. Napisanie pracy doktorskiej zleca pracownikowi akademickiemu Maxowi, który pisaniem prac dorabia sobie do skromnej pensji naukowca. Pozornie prosta sprawa komplikuje się jednak, gdy Max zakochuje się w Stelli – dziewczynie Ramzesa. Zazdrosny Ramzes nie zniesie takiej zniewagi, a Stella doprowadza, jak przystało na prawdziwą femme fatale, ze Max i Ramzes stają naprzeciwko siebie do prawdziwej męskiej walki. Inspiracją dla twórców był artykuł prasowy i przekonanie, że w dzisiejszej rzeczywistości wiedza staje się coraz bardziej cenionym i poszukiwanym na rynku towarem.

 

Tuż po filmie będzie pokaz fireshow grupy Antares.

 

 

 

 

 

 

 

 

DNI FIRLEJA 2012

Sobota – Niedziela 11, 12 sierpnia, Firlej

W programie są koncerty: w sobotę wystąpią zespoły Akcent i Diadem oraz Ivan Komarenko. Bawić publiczność będzie również Sebii, Faster i Avinion Dance. A w niedzielę zaśpiewa Norbi i zespół Golec uOrkiestra. Będzie też występ Kabaretu Cichy. Ponadto liczne atrakcje: występ Konio Show, rowerowy tor przeszkód, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy ogródek, występy zespołów muzycznych i kapel, mistrzostwa w jedzeniu gryczaków, a na zakończenie planowany jest pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami. Dni Firleja organizowane są przez Urząd Gminy w Firleju.

 

PUCHAR POLSKI STRONGMAN 2012

Niedziela 11 sierpnia, godz. 14.00, Firlej

Amatorskie zawody o tytuł „Najsilniejszego chłopa gminy Firlej”. Będą takie konkurencje jak: ciąg na platformie, 3 belki +axel, przeciąganie samochodu, yok + opona 8 obrotów, zegar. W turnieju weźmie udział 6 zawodników.

 

DOŻYNKI GMINNE W KAMIONCE

Niedziela 19 sierpnia, godz. 11.00, Kamionka

Na stadionie leśnym w Kamionce uroczystości rozpocznie Msza św. po niej będzie konkurs wieńców dożynkowych. W programie blok zabaw dla dzieci i występy zespołów: „Mega Dance”, „Skalar” i „Impuls”.

 

DOŻYNKI GMINNE W NIEDŹWIADZIE

Niedziela 19 sierpnia, Niedźwiada

Uroczystości organizują Samorząd Gminy Niedźwiada, Komitet Organizacyjny Dożynek Gminnych i Gminna Biblioteka Publiczna w Niedżwiadzie. Będzie szereg atrakcji dla mieszkańców m.in. z rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

 

LUBARTOWSKIE LATO FILMOWE

Wakacje z polską komedią”

Plac przed Ratuszem w Lubartowie, godz.. 20.00

Organizatorem jest Lubartowski Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Miasta. Seanse będą wyświetlone na telebimie w terminach: 24 sierpnia – film „Miś” oraz 31 sierpnia „Nie lubię poniedziałku”.

 

LUBARTOWSKI DZIEŃ DISCO

Sobota 25 sierpnia, godz. 18.00, Amfiteatr Miejski

Organizatorem jest Lubartowski Ośrodek Kultury. Podczas plenerowej imprezy wystąpią zespoły „Spike” i „Effect”. Wstęp wolny.

 

DOŻYNKI GMINNO –PARAFIALNE

Niedziela 2 września, godz. 13.45, Górka Kocka

W programie Msza św. za tegoroczne zbiory, a po niej na placu przy szkole ceremonia dzielenia chleba, występy zespołów ludowych, konkurs wieńców dożynkowych, igrzyska sołectw, wystawa płodów rolnych i dyskotek. Będzie też zakończenie XXXVI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Lubartowskiej.

 

ROCK ALERT FESTIWAL

Sobota 15 września, godz. 16.00, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie

Organizatorem jest Lubartowski Ośrodek Kultury. Festiwal ma na celu poszukiwanie i promocję młodych talentów, integrację młodego środowiska muzycznego oraz promocję miasta Lubartów. Mogą w nim brać udział zespoły i soliści wykonujące muzykę rockową nie mające podpisanego kontraktu fonograficznego lub nagranej profesjonalnej płyty, wykonawcy prezentują utwory autorskie, określające ich stylistykę muzyczną (na żywo).

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jury, w którego skład będą wchodzić redaktorzy i krytycy muzyczni. Do przeglądu zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 8 zespołów.