Wybrano czytelnika roku

X edycja konkursu „Czytelnik Roku 2019” za nami.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 12 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Lubartowie. – Chcielibyśmy pogratulować Państwu, że 10 lat jesteście z nami. Bardzo wiele osób jest od początku, jest w gronie laureatów i wyróżnionych. Najważniejsze, że korzystacie z zasobów naszej biblioteki, czytacie nowości, które staramy się, by trafiały na bieżąco do biblioteki – mówił dyrektor placówki Adam Banucha.
Konkurs objął patronatem honorowym Burmistrz Miasta Lubartów. Wśród gości obecny był zastępca burmistrza Jakub Wróblewski, który wręczał nagrody wspólnie z naczelnikiem Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Arturem Kuśmierzakiem.
Cieszę się ze spotkania z Państwem, że znowu mogę być na rozstrzygnięciu tak ważnego konkursu dotyczącego czytelnictwa. Dobrze, że czytacie książki, że korzystacie z biblioteki, a tym sposobem sprawiacie, że jest to miejsce żywe i pełne radości – mówił zastępca burmistrza Jakub Wróblewski. Nagrody wręczał też Zbigniew Kosik, prezes Banku Spółdzielczego w Lubartowie, będącego sponsorem w konkursie.

Jak co roku konkurs trwał kilka miesięcy – od 11 marca do 30 listopada, a jego celem było popularyzowanie i ożywienie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie czytelników dobrą lekturą oraz promocja biblioteki i jej działań. Uczestnikami byli czytelnicy wszystkich placówek MBP: Oddziału dla Dorosłych i dla Dzieci, Filii nr 1 i Filii nr 2, posiadający własne elektroniczne karty czytelnika. Do konkursu wytypowano 50 czytelników, w tym: dzieci od lat 1 do 5 – 8 osób; dzieci 6 – 12 lat – 14 osób; dzieci i młodzież 13-15 lat – 2 osoby; młodzieży 16-19 lat – 2 osoby i osób dorosłych – 24 osoby. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia:

Nagrody główne:

w kategorii I – dzieci od lat 1 do 5
1. Muzyka Błażej
2. Jublewska Jagoda
3. Bryda Alicja
w kategorii II – dzieci od lat 6 do 12
1. Kałuża Wiktoria
2. Ferenc Magdalena
3. Suchodolski Jakub
w kategorii III – młodzież 13-15 lat
1. Zagajska Kinga
2. Misiura Oliwia
w kategorii IV – młodzież 16-19 lat
1. Malesa Natalia
2. Guz Klaudia
w kategorii V – dorośli
1. Kalińska Krystyna
2. Pacek Feliks
3. Turlewicz Alina

Wyróżnienia:

w kategorii dzieci od lat 1 do 5: Aftyka Hanna; Kobyłka Mikołaj; Pieniążek Jan; Sagan Antonia; Sagan Liliana; w kategorii dzieci od lat 6 do 12: Bogusz Maja; Guz Nikola; Kałuża Janek; Misiura Antoni; Osik Antoni; Pawluk Tymoteusz; Pieniążek Franciszek; Szlachta Liliana; Szlachta Oliwia; Wróblewska Matylda; Zagajski Krystian; w kategorii młodzież 13-15 lat i w kategorii młodzież 16-19 lat – brak wyróżnień; w kategorii dorośli: wyróżnienia specjalne: Szalast Jadwiga i Jędryszka Elżbieta za udział w formach pracy popularyzujących książkę, czytelnictwo oraz akcjach i działaniach organizowanych przez bibliotekę – akcja „Narodowe Czytanie” 2019 r. oraz przekazanie wartościowych książek do zbiorów biblioteki.
Wyróżnienia: Bielowska Agnieszka; Borysowski Marcin; Chudek Aleksandra; Daniewska Lilla; Grzyb Małgorzata; Guz Marzena; Jach Joanna; Kanadys Stanisława; Kozak Milena; Kuźma Małgorzata; Lato Iwona; Ostaszewska Iwona; Pilcher Barbara; Praczyk Halina; Radomska Maria; Wróblewska Paulina; Zagajska Monika; Zbiciak Beata; Żyro Beata.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe, kalendarze i upominki.

Sylwia Cichoń