Grali w Szachowych Mistrzostwach Lubartowa, teraz zagrają z Francją

W niedzielę 10 maja Lubartowski Ośrodek Kultury oraz LUKS Lubartów zorganizowały na platformie chess.com Internetowe Otwarte Mistrzostwa Lubartowa w Szachach. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Lubartów.

W zawodach wzięło udział blisko 50 szachistów z województw: pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i lubelskiego. Niestety problemy techniczne niezależne od organizatorów wykluczyły kilku szachistów, Jedak turniej musiał trwać dalej. Grano 11 partii systemem szwajcarskim przy czasie 7 minut na partię + 5 sekund bonusu za ruch.

Nagrodą główną było ozonowanie mieszkania ufundowane przez przez firmę Ozonowanie POAL spółka z.o.o. Puchary w OPEN ufundowała firma Voltmax – instalacje fotowoltaiczne, zaś medale w młodzieżowych kategoriach wiekowych LUKS Lubartów.

W kategorii OPEN zwyciężył Paweł Krasuski z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego – 9,5 pkt.; drugi był Dawid Dobosiewicz z MTSz Mińsk Mazowiecki – 8,5 pkt.; trzeci Jan Dudziak z Opola Lubelskiego – 8 pkt. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem LUKS Lubartów był Adrian Matyjaszczyk – 7,5 pkt.
Do lat 14 zwyciężył wspomniany w OPEN Dawid Dobosiewicz, drugi był jego brat Krzysztof Dobosiewicz z MTSz Mińsk Mazowiecki – 6,5 pkt; trzecia była Hanna Nurzyńska z MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski – 6 pkt.

Do lat 10 zwyciężył Dominik Raczyński z LUKS Lubartów – 5,5 pkt; drugi był Jakub Prokopiuk – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe – 5,5 pkt; trzeci był Franciszek Baran z LUKS Lubartów – 5 pkt.

Do lat 8 zwyciężył „rewelacyjnie grający” sześciolatek Michał Zielonka z KKS Ormuzd Kartuzy, który zagrał na bardzo wysokim poziomie – remisował z II kategoriami, druga była Weronika Dajek z LUKS Lubartów – 5,5 pkt.; trzeci Antoni Baran z LUKS Lubartów.

Pełne wyniki oraz linki do wszystkich partii na: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_1916/
Puchary, medale, dyplomy będą do odebrania w Lubartowskim Ośrodku Kultury po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 81 855 22 42.

Wszystkim szachistom grającym fair play gratulujemy i życzymy sukcesów na 64 polach. Miejmy nadzieję, że już niebawem spotkamy się przy prawdziwych szachownicach.

To nie koniec internetowych szachów, kolejne turnieje będą ogłaszane na stronie www.loklubartow.pl oraz na profilu fb szachylubartow.

Nie lada gratkę przygotował Lubelski Klub Szachowy – mecz Korsyka (Francja) – Lublin, Regionalny Pojedynek Klubów Juniorów organizowany w ramach „Amatorskie Ligi Lublin” Wydarzenie odbędzie się 20 maja o 17:30 . W zawodach mogą wziąć szachiści urodzeni w 2004 i młodsi. Obecność zawodników LUKS Lubartów – obowiązkowa. Link do turnieju: https://lichess.org/tournament/vX0Ub8RD

Piotr Opolski