Wakacyjny Rowerowy Tor Przeszkód

25 lipca  na placu przed Ratuszem odbył się Wakacyjny Rowerowy Tor Przeszkód zorganizowany przez Miejskie Koło Turystyki Rowerowej Relaks. Piękna pogoda spowodowała, że na starcie stanęło wielu zawodników. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych : – od 7 do 10 lat – od 11 do 16 lat – od 17 lat i więcej.

Po pokonaniu rowerowego toru przeszkód każdy z zawodników miał za zadanie odpowiedzieć na pytanie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego zadawane przez przedstawiciela policji  Grzegorza Czerwińskiego. Wiele zadawanych pytań dotyczyło zasad jazdy rowerem po ścieżkach rowerowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Wyniki zawodów:

Kategoria 7-10 lat 1. Kamil Siwek 2.Dominik Raczyński 3.Jakub Stolarczyk 4.Jakub Suchodolski

Kategoria 11 do 16 lat 1.Zuzanna Siwek 2.Leon Szczypiński 3.Bartłomiej Dec 4.Bartłomiej Twardzik

Kategoria 17 lat i więcej 1.Emilian Dec 2.Andrzej Tomala 3.Damian Pytko 4.Janusz Filipowski

Ostatnim akcentem zawodów było losowanie roweru. Rower wylosował zawodnik Bartłomiej Twardzik. Organizator zawodów – Miejskie Koło Turystyki Rowerowej Relaks składa podziękowania za wsparcie imprezy Komendzie Powiatowej Policji, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Szkole Podstawowej nr 3, członkom wolontariatu Anioły z II LO oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Lublinie. Zawody były współfinansowane ze środków Miasta Lubartów.