11 medali zawodników Lewartu podczas Pucharu Polski

W dniach 1-3 marca w miejscowości Nowa Ruda Słupiec odbył się Puchar Polski seniorów i juniorów w taekwon-do. W zawodach rywalizowało 313 osób z 47 klubów. W imprezie wystąpiła dziewięcioosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski potwierdzili przynależność do czołówki krajowej. Z zawodów wrócili z dorobkiem 11 medali – 3 złotych, 2 srebrnych i 6 brązowych, co pozwoliło zająć szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Wśród seniorów Lewart zajął trzecie miejsce, a juniorzy zostali sklasyfikowani na piętnastej pozycji. Z lubartowian na najwyższym stopniu podium stanęli: Kamil Stachański w gronie juniorów oraz Zuzanna Gadzała i Marcin Wronowski wśród seniorów.

Zawody rozegrane w ramach Pucharu Polski to pierwszy etap kwalifikacji do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które w dniach 17-21 kwietnia odbędą się w Lublinie.

Lubartowscy medaliści zawodów w Nowej Rudzie Słupcu:

seniorzy: złote medale – Zuzanna Gadzała w walkach do 70 kg, Marcin Wronowski w walkach do 75 kg; srebrne medale – Oliwia Pietrzela w walkach do 55 kg, Nazar Chumachenko w walkach do 63 kg; brązowe medale – Nikola Chorałła w walkach do 50 kg, Zuzanna Gadzała w technikach specjalnych, Nazar Chumachenko w technikach specjalnych;

juniorzy: złoty medal – Kamil Stachański w walkach 5-2 kup do 60 kg; brązowe medale – Aleksandra Krupa w układach formalnych 5-1 kup, Hanna Szczygielska w walkach 1 kup-dan do 53 kg, Mariia Fedorova w walkach 1 kup-dan do 57 kg.

ig