„Ekologiczny samochód” – konkurs rozstrzygnięty

Światowy Dzień Ziemi, to najbardziej znane i najważniejsze ze świąt ekologicznych. W dniu 22 kwietnia na całym świecie organizowane są wydarzenia propagujące ochronę środowiska i poszerzające świadomość ekologiczną. Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie we współpracy z Nadleśnictwem Lubartów przyłącza się do promowania postaw proekologicznych wśród społeczności przedszkolnej i od wielu lat organizuje konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej.

Dotychczas wydarzenie to miało charakter miejski, jednak widząc zaangażowanie i pomysłowość podczas kreatywnego wykorzystywania surowców wtórnych do wspólnej zabawy zachęciliśmy przedszkolaki z terenu Gminy Lubartów.

W tegorocznej edycji konkursu pt. „Ekologiczny samochód” zgłoszono prace dzieci z 10 placówek. Za udział, pomysłowość i trud włożony w powtórne wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami i  otrzymują nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Komisja konkursowa przyznała również szczególne wyróżnienia następującym uczestnikom:

– Oliwier Korżyk – Przedszkole Miejskie Nr 2 w Lubartowie;

– Mikołaj Kosowski – Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie;

– Natalia Tomasiak – Przedszkole Miejskie Nr 5 w Lubartowie;

– Tymoteusz Ryszkowski – Przedszkole Prywatne „Akademia Przedszkolaka”;

– Kornelia Kokoryk – Szkoła Podstawowa w Wólce Rokickiej;

– Kamil Zyga – Niepubliczne Przedszkole Dwujęzyczne „Motylek”;

– Szymon Wojciechowski – Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Małego Karola;

– Wiktor Szczęch – Przedszkole Prywatne „Casper”;

– Julka Wójtowicz – Przedszkole w Skrobowie;

– Kacper Gątarczyk – Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie

Laureatów zapraszamy do naszego przedszkola po odbiór nagród i obejrzenia wystawy prac w środę 27.04.2022 r. w godzinach 7:30- 16:00. Serdecznie dziękujemy księgarni BookSale.pl za ufundowanie nagród książkowych.

Małgorzata Kłoda, Katarzyna Lipska