1200 kg karmy dla Schroniska w Nowodworze

1200 kg zebranych darów, to efekt akcji „Karma Wraca II”, która miała miejsace w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Ten wynik przerósł najśmielsze oczekiwania.

3 grudnia odbyła się druga edycja akcji, która ma na celu wsparcie lokalnych podmiotów zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami, w tym Schroniska w Nowodworze (7 km od Kozłówki). Ostatniego dnia sezonu w Muzeum Zamoyskich pojawiło się mnóstwo turystów, którzy ciągnęli z odległych zakątków regionu z workami i siatkami pełnymi dobrodziejstw dla czworonogów. Każda osoba, która wsparła naszą akcję, mogła liczyć tego dnia na darmowy bilet do pałacu. W ciągu 5 godzin funkcjonowania Muzeum udało się zebrać:

850 kg karmy suchej, 150 kg kiełbas dla psów i kotów, 150 kg puszek z jedzeniem (łącznie 146 sztuk), 50 kg koców, pościeli, legowisk, 52 opakowania ciasteczek i „smakołyków” dla czworonogów, ponad 120 akcesoriów: smycze, obroże, miski, zabawki, 2 budy, 1 transporter dla kota.

Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich Wolontariuszy skupionych przy Schronisku w Nowodworze oraz do naszych sponsorów, w tym do firmy „Karma na Telefon” z Lubartowa.

Ta zima, oby ostatnia w schronisku, będzie dla zwierząt wyjątkowa…

 

Muzeum Zamoyskich Ambasadorem Wschodu!

2 grudnia na uroczystej gali organizowanej w Janowie Podlaskim przez magazyn „Kraina Bugu” uhonorowano osoby, instytucje, firmy, które promują wschodnie pogranicze. Jednym z laureatów jest nasze Muzeum.

Statuetki Ambasadora Wschodu przyznawane są w kategoriach: samorząd, biznes, projekt i turystyka. Każdy z podmiotów ma promować region wschodni. W tym roku w kategorii „turystyka” kapituła doceniła Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wśród nominowanych znalazły się instytucje z województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego, co tym bardziej podkreśla rangę tej nagrody. Kapituła konkursu oceniała wyjątkowość nominowanych, ale też ich rozpoznawalność – w kraju i poza jego granicami.

W kategorii „biznes” statuetka powędrowała do rąk przedstawiciela bialskiej firmy odzieżowej, która w swoich projektach inspiruje się podlaskimi krajobrazami. Oprócz firm i turystycznych obiektów wyróżniono także samorząd miasta Supraśl i Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu otrzymała pisarka Barbara Wachowicz.

Gali Ambasadorów patronowali marszałkowie województwa lubelskiego i mazowieckiego.

 

Szkoła Mikołajów

Czy wiedzieli Państwo o istnieniu Szkoły Mikołajów? Instytucja ta przygotowuje do bycia najbardziej lubianym człowiekiem na ziemi. Kurs przechodzi tylko jedna, odpowiednio wyselekcjonowana osoba, mianowana później na Tego Jedynego. Co jednak dzieje się wcześniej za murami Szkoły Mikołajów i jak wygląda szkolenie? Tego dowiecie się Państwo z naszego teledysku!

https://www.youtube.com/watch?v=7FCgRnY9amY&feature=youtu.be

Adam Kościańczuk