Sukcesy uczniów II LO w finale Akademii Przedsiębiorczości SGGW

O tym, że uczniowie II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie w ciągu całego roku szkolnego uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie Akademia Przedsiębiorczości, organizowanym przez Wydział Ekonomiczny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, informowaliśmy na bieżąco. Teraz nasza szkoła ma ogromny powód do dumy i może pochwalić się sukcesami swoich podopiecznych.

            20 maja został przeprowadzony finałowy II etap ogólnopolskiego konkursu i jeszcze tego samego dnia odbyło się uroczyste podsumowanie oraz zakończenie VII edycji Akademii Przedsiębiorczości WE SGGW. Komisja Konkursowa wyłoniła 11 laureatów, w gronie których znalazło się aż 3 uczniów z II LO w Lubartowie:

Krzysztof  Domiński z klasy II A, Bartosz Mierzwiński z klasy III G, Jakub Ścierzyński z klasy III G.

Zwycięzcy otrzymali indeksy na jeden z pięciu kierunków Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zatem po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej mają zagwarantowane miejsce na jednym z następujących kierunków: Ekonomia, Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość, Logistyka, Turystyka i Rekreacja.

Warto dodać, że dodatkowo tytuł finalisty konkursu zdobyli następujący uczniowie II LO:

Aleksandra Drozd i Joanna Krok z klasy III J, Aleksandra Dzido, Sylwia Rysiowska i Paweł Smyl z klasy III G oraz Paweł Belcarz z klasy II A.
W VII edycji Akademii Przedsiębiorczości WE SGGW aż 20 uczniów naszej szkoły otrzymało dyplom ukończenia projektu.

W przerwie między konkursem a uroczystością podsumowującą Akademię Przedsiębiorczości uczniowie, pod opieką pani Elżbiety Warszawskiej, zapoznali się z ofertą SGGW. Na kampusie uczelni w ramach Dni Otwartych SGGW zorganizowane zostały stoiska wydziałów i instytutów naukowych SGGW oraz studenckich kół naukowych. Licealiści  skorzystali z okazji i zaczerpnęli informacje o proponowanych przez tę wyższą uczelnię kierunkach studiów, a także wzięli udział w różnych quizach i konkursach, wysłuchali ciekawych wykładów, uczestniczyli w różnych warsztatach i eksperymentach naukowych, oglądali minizoo oraz ekspozycje kwiatowe i zdrowej żywności.

Wszystkim uczestnikom Akademii Przedsiębiorczości SGGW gratulujemy sukcesów!!! Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką nauczycielki podstaw przedsiębiorczości, pani Urszuli Żurawskiej, która jest również szkolnym koordynatorem projektu Akademia Przedsiębiorczości w ramach współpracy z WE SGGW w Warszawie.

Aleksandra Drozd i Joanna Krok z klasy III J