Sukces Martyny Bronisz

Martyna Bronisz, wychowanka Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie,  została laureatką I edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „My song”.

 Podopieczna Grażyny Grymuzy, uczęszczająca od lat na zajęcia w pracowni muzycznej PMDK, otrzymała wyróżnienie w kategorii: soliści/instrumentaliści z utworami autorskimi. Martyna została nagrodzona za swoją piosenkę „Schron”. Tę piękną kompozycję znamy już z koncertów Młodzieżowego Studia Piosenki PMDK,  teraz usłyszeć ją może duże grono widzów koncertu finałowego festiwalu. To nie pierwsza nagroda Martyny za autorski utwór: w 2021 r. otrzymała już I nagrodę na 43 edycji „Sceny Młodych” w Lublinie – „Wyśpiewać poezję” w kategorii: piosenka autorska. Tym razem przyszło wychowance Grażyny Grymuzy rywalizować w swojej kategorii nie tylko z rówieśnikami, ale także z dorosłymi autorami i wokalistami – tym bardziej należą się Martynie gratulacje za ten pierwszy „dorosły” sukces.

Warto zauważyć, że dodatkowym walorem piosenek Martyny – obok pięknego głosu, kompozycji i tekstu –  jest też samodzielnie wykonywany akompaniament na pianinie. Od kilku lat Martyna jest uczennicą Społecznej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Lubartowie w klasie fortepianu i z pewnością umiejętności nabyte w szkole pomagają jej w pracy nad własnymi pomysłami – w domu i w PMDK, pod okiem Grażyny Grymuzy.

Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Pieszycach.

Zapraszamy do posłuchania nagrodzonej w konkursie  piosenki „Schron”

Urszula Bednarczyk

i koncertu finałowego festiwalu „My song”: