13- latek rozkręcił „Koronabiznes”

Gra, którą zaprojektował Bartek Guz – trzynastolatek z Lubartowa wzorowana jest na tradycyjnym „Eurobiznesie”. Z tym, że są takie pola jak np. „kwarantanna”, „zostałeś zatrzymany przez policję za brak maseczki”, czy „robiłeś zakupy w godzinach dla seniorów”.

„Koronabiznes” – projekt gry stworzony przez Bartka Guza, ucznia 7 klasy podstawowej wygrał w feryjnym konkursie organizowanym przez Lubartowski Ośrodek Kultury „Moja pierwsza planszówka”. Celem gry jest zdobycie jak największego majątku i doprowadzenie innych graczy do bankructwa. Jej zasady związane są ze światem finansów i pandemią koronawirusa.
Lubię grać w eurobiznes więc chciałem stworzyć coś o biznesie. Jeszcze nie grałem w nią, ale planuje zagrać z bratem, który powiedział mi o tym konkursie – mówi Bartek.

Dariusz Nowacki, instruktor:
Zadaniem uczestników konkursu pn. „Moja pierwsza planszówka” było zaprojektowanie i stworzenie prostej gry planszowej. Dziękujemy za zainteresowanie, chęci i włożoną pracę. Mamy nadzieję, że zwycięska praca na stałe zagości podczas naszych stacjonarnych spotkań z Klubem Fantastyki „Zielony Smok” w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

(kw)