13,5 tysiąca złotych dla Pawełka

DSC_3609Kapucyński Piknik Motocyklowy to nie tylko okazja do wspólnego rozpoczęcia sezonu i zaprezentowania swoich maszyn. Główna część wydarzenia odbyła się na placu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie. Na miejscu odprawiona została Eucharystia w intencji motocyklistów. Połączona była z poświęceniem pojazdów. W trakcie pikniku prowadzona była także zbiórka funduszy na rzecz 4-letniego Pawełka Drozdka z Niedźwiady.

Motocykliści dopisali nie tylko pod względem frekwencji, ale i hojności. Zebrano 13 499 zł 85 gr i 20 eurocentów na pokrycie kosztów rehabilitacji Pawełka. Chłopczyk cierpi na retinopatię wcześniaków 5 stopnia. Schorzenie spowodowało upośledzenie siatkówki, co w praktyce oznacza ślepotę. Pawełek reaguje wyłącznie na światło.

Podczas pikniku Firma DIAMED przygotowała pokaz pierwszej pomocy po wypadku drogowym, a także zapewniła zabezpieczenie medyczne imprezy. Na zakończenie koncert dał zespół Sęk z Garbowa. Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz zabytkowych maszyn. Ponadto każdy z uczestników mógł zaopatrzyć się w pamiątkową koszulkę, a także zjeść grochówkę, pierogi czy kiełbaskę.

 foto DSC_3291: Piotr Opolski

Alwernia dziękuje…

Na podziękowania za pomoc w przygotowaniu IX Kapucyńskiego Pikniku Motocyklowego zasługują: Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Urząd Miasta Lubartów, RK Niedziałek – części do samochodów ul. Lubelska 113, Gimnazjum nr 1 w Lubartowie, Piekarnia „Szczygiełek”, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie, Stacja BP w Lubartowie, Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim, Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie, firma Voice-Tech, NZOZ DIAMED Monika Niebrzegowska, PGK Lubartów, Marcin Pankowski, Piotr Matyjaszczyk, Krzysztof Gołębiowski, Jacek Bednarski. Za pomoc i zaangażowanie serdecznie dziękujemy również wszystkim wolontariuszom z lubartowskich szkół i nie tylko. Mieszkańców zapraszamy zaś za rok, na kolejny, dziesiąty już Kapucyński Piknik Motocyklowy.

Alwernia”DSC_3323DSC_3368DSC_3473DSC_3489DSC_3636DSC_3686DSC_3650DSC_3487DSC_3323DSC_3396
DSC_3507

DSC_3305