Charytatywny Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka

Lubartowski Ośrodek kultury 31 maja gościł młodych szachistów na Charytatywnym Turnieju Szachowym. Głównym celem turnieju było świętowanie Dnia Dziecka oraz wsparcie akcji pomocy Karolci Jakóbczyk,11- miesięcznej dziewczynki, która ma chore serce i niezbędne są środki finansowe na operację w Stanach Zjednoczonych.

To nie pierwszy raz, kiedy przez granie w szachy wspieramy szczytny cel. Tym razem postanowiliśmy czynnie włączyć się w pomoc przy zbiórce pieniędzy na operację serca małej Karolci – mówi Tomasz Drozd – menager LUSK Lubartów.

Akcję pomocy dla Karoliny Jakóbczyk miała 3 etapy. Pierwszy to wystawienie na licytacje ( Serduszko Karolci-licytacje) rzeczy i usług przekazanych przez sponsorów, Instytucie oraz osoby prywatne.

Wielkie podziękowania należą się Adrianowi Matyjaszczykowi (Adrian fotografuje), który wystawił na licytację dwie sesje fotograficzne – zostały wylicytowane za ponad 600 zł. Ciekawostką są również szachy drewniane przekazane przez BOŚ Bank ,które osiągnęły cenę 450 zł.

O to firmy które wsparły licytację:

ExinAir Centrum Lotnicze

BOŚ Bank

Dream Machines

AquaKajak – Spływy kajakowe po rzece Wieprz

Zoom Natury

Adrian fotografuje

Montersi.pl – Dom Instalatora

Wydawnictwo Albatros

Magazyn Świat Zabawek

USS KUL

Z licytacji udało się uzyskać ponad 2 tys. złotych.

Drugi etap to zbiórka pieniędzy do puszki podczas trwania turniejów (zbiórka rozpoczęła się na początku maja) oraz do puszki w Punkcie Informacji Turystycznej w Lubartowie. Puszki zostaną przekazane rodzicom Karolci. Trzeci etap to przekazanie przez sponsorów upominków i nagród dla uczestników turnieju. Dziękujemy firmom:

ExinAir Centrum Lotnicze

Pizzeria Włoska Robota

Zoom Natury

JuraPark – Bałtowski Kompleks Turystyczny

Magazyn Świat Zabawek

Audika Polska

Montersi.pl – Dom Instalatora

Bonito.pl

Wydawnictwo Poligraf

Happy Color

Sam turniej był znakomitą zabawą, w której uczestniczyło prawie 40 młodych szachistów z Lublina, Siemienia, Firleja, Woli Skromowskiej, Radzynia, Niemiec oraz Lubartowa. Cały turniej wygrał Dominik Piekarczyk reprezentujący LUKS Lubartów.

O to najlepsze trójki

Do lat 8

1.Sagan Franciszek

2.Polak Mieszko

3.Okoń Wiktor

Wszyscy LUKS Lubartów.

Do lat 10

1.Dajek Weronika

2.Włodarczyk Jakub

3.Sowa Patryk

Wszyscy LUKS Lubartów.

Do lat 15

1.Piekarczyk Dominik – LUKS Lubartów.

2.Madejski Miłosz – LKSz Lublin

2.Czuchryta Kacper – LUKS Lubartów.

Szczegółowe wyniki

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_3511/index.html

Puchary, medale, nagrody i upominki wręczali prezes LUKS Lubartów Łukasz Domański, sędzia zawodów Piotr Opolski oraz Menager LUKS Lubartów Tomasz Drozd.

LUKS Lubartów