Rodzinnie w parku miejskim

Za nami kolejny piknik rodzinny „Postaw na rodzinę”, zorganizowany przez Miasto Lubartów we współpracy z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podczas trzeciej edycji imprezy nie zabrakło koncertów, występów artystycznych, atrakcji dla dzieci, konkursów czy poczęstunku.

W piątek 18 sierpnia w Parku Miejskim miło spędziły czas rodziny z dziećmi. Na scenie zaprezentowali się tancerze Dance Mania z Lubartowskiego Ośrodka Kultury, uczestnicy zajęć Atelier Śpiewu – Muzyka Świata z LOK oraz kapela ludowa „Lubartowiacy”. Zaśpiewała Anna Furtak-Filip z zespołem Alibi. Dla dzieci przygotowano animacje, gry i zabawy, były również dmuchańce, kula sferyczna, bańki mydlane, malowanie twarzy. Swoje stoiska miały Stowarzyszenie Odnowa, Klub Abstynenta „Nadzieja” i Fundacja Stella, które oferowały słodki poczęstunek.

Konkursy z upominkami dla najmłodszych przygotowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dla smakoszy była grochówka i kiełbaski z grilla czy kiermasz produktów regionalnych. Można również było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez MOPS Lubartów oraz robić zdjęcia w fotobudce. Na zakończenie pokazy taekwon-do zaprezentowali zawodnicy MKS Lewart AGS Lubartów.

Partnerami wydarzenia byli: Polski Czerwony Krzyż- oddział w Lubartowie, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi”, Fundacja Stella, Stowarzyszenie Odnowa i Klub Abstynenta „Nadzieja”.

Sylwia Cichoń