15 tysięcy dla pogorzelców z Lubartowa

Rodzina państwa Iwanków mieszkająca przy ul. Wojska Polskiego, która pod koniec lipca straciła dorobek życia w wyniku pożaru, otrzyma pomoc od Województwa Lubelskiego w kwocie 15 tysięcy złotych. O wsparcie wnioskował burmistrz Krzysztof Paśnik.

Przypominamy, że tragedia wydarzyła się 30 lipca. Podczas pożaru spłonęło całe poddasze domu przy ul. Wojska Polskiego w Lubartowie wraz z konstrukcją dachu, uszkodzeniu uległa instalacja elektryczna oraz kolektory słoneczne na dachu. Rodzina dostała wówczas mieszkanie zastępcze z zasobów Miasta Lubartów oraz pomoc finansową z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Burmistrz Krzysztof Paśnik wystąpił do Zarządu Województwa Lubelskiego o wsparcie dla poszkodowanej rodziny w wysokości 30 tysięcy złotych. Pogorzelcy otrzymali pomoc. – Bardzo się cieszę, gdyż w dniu dzisiejszym uchwałą Zarządu zatwierdzoną przez sejmik taka pomoc została przyznana w kwocie 15 tysięcy złotych. Chciałbym podziękować w imieniu własnym, radnych miejskich panu marszałkowi i radnym sejmiku, że taka kwota znacząca dla rodziny została przyznana – mówił burmistrz Krzysztof Paśnik podczas sesji Rady Miasta 28 sierpnia.

SC