2 SIERPNIA INAUGURACJA III LIGI W LUBARTOWIE

Dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki w meczach kontrolnych

Piłkarze Lewartu Lubartów kończą powoli przygotowania do nowego sezonu. Ostatnio rozegrali pięć spotkań kontrolnych, z których dwa wygrali, jedno zremisowali i dwa przegrali. Krystalizuje się kadra zespołu. Klub podpisał już większość kontraktów z piłkarzami. Zespół prowadzony będzie przez Tomasza Bednaruka i jako beniaminek łatwo nie będzie miał. Inauguracja rozgrywek III ligi odbędzie się w weekend 1-2 sierpnia. W pierwszej kolejce Lewart podejmie w Lubartowie Podhale Nowy Targ.

Zarząd klubu osiągnął porozumienie i podpisał profesjonalne kontrakty z zawodnikami zespołu seniorów, którzy będą reprezentować Lewart na poziomie III ligi w sezonie 2020/2021. Najdłuższy, obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku podpisał wychowanek klubu Łukasz Najda. Roczne kontrakty podpisali: Michał Budzyński, Dawid Pożak, Konrad Szczotka, Grzegorz Fularski, Konrad Nowak, Przemysław Ponurek, Adrian Wójcicki, Stanisław Niewiński, Jakub Długosz, Wojciech Majewski, Filip Michałów, Aleks Aftyka. Nie jest to ostateczny skład kadry. O angaż ciągle stara się kilku piłkarzy. W trakcie gier kontrolnych próbują przekonać do swojej przydatności w zespole trenera oraz prezesa. Klub zgłosił do rozgrywek drugi zespół, który będzie występował w grupie trzeciej klasy B. Być może wyróżniający się zawodnicy w drużynie rezerw będą dostawali szanse na treningi i ewentualną grę w pierwszym zespole. Zanosi się na to, ze ostateczny kształt kadry trzecioligowca poznamy tuż przed pierwszym ligowym spotkaniem. Wiadomo też kogo zabraknie w Lubartowie. Na grę w innych klubach zdecydowali się: Karol Bujak (Górnik II Łęczna), Hubert Kotowicz (Chełmianka Chełm), Mateusz Filipczuk (Kłos Chełm), Dariusz Michna (Huczwa Tyszowce), Patryk Pokrywka, Dawid Iskierka. Z zespołem pożegnał się Rafał Wiącek, czyli drugi trener w poprzednim sezonie.

W nowym sezonie z drużyną seniorów oprócz pierwszego trenera Tomasza Bednaruka będą pracowali: Artur Dadasiewicz (trener bramkarzy), Michał Zajko (trener przygotowania fizycznego) oraz Dawid Pożak (nowy grający asystent trenera). Klub będzie kontynuował współpracę z Łukaszem Olszakiem w kwestii opieki fizjoterapeutycznej. Za opiekę medyczną odpowiadał będzie Waldemar Kosior. Kierownikiem drużyny pozostaje Janusz Mitura.

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej podał wstępny plan rozgrywek czwartej grupy III ligi w sezonie 2020/2021. Start zaplanowano na weekend 1-2 sierpnia, a runda jesienna zakończy się najpóźniej do 28/29 listopada. W lidze zagra od 20 do 22 zespołów. Liczba drużyn uzależniona jest od ilości ekip, które mogą ewentualnie spaść z drugiej ligi, właśnie do czwartej grupy III ligi. Piłkarze Lewartu dwie pierwsze kolejki rozegrają w Lubartowie. Na inaugurację III ligi w niedzielę 2 sierpnia podejmowali będą Podhale Nowy Targ. W drugim meczu spotkają się u siebie w sobotę 8 sierpnia z Siarką Tarnobrzeg. W rundzie jesiennej Lewart zagra w Lubartowie 10 ligowych spotkań.

Oto wstępny rozkład jazdy piłkarzy Lewartu Lubartów w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021:

1 kolejka Lewart Lubartów – Podhale Nowy Targ, niedziela 2 sierpnia, godz. 17.00

2 kolejka Lewart Lubartów – Siarka Tarnobrzeg, sobota 8 sierpnia, godz. 17.00

3 kolejka Wisła Sandomierz – Lewart Lubartów, środa 12 sierpnia

4 kolejka Lewart Lubartów – KS Wiązownica, niedziela 16 sierpnia, godz. 17.00

5 kolejka Stal Kraśnik – Lewart Lubartów, 22/23 sierpnia

6 kolejka Lewart Lubartów – ŁKS Łagów, środa 26 sierpnia, godz. 17.00

7 kolejka Wisła Puławy – Lewart Lubartów, 29/30 sierpnia

8 kolejka Lewart Lubartów – Sokół Sieniawa, sobota 5 września, godz. 16.00

9 kolejka Orlęta Radzyń Podlaski – Lewart Lubartów, 12/13 września

10 kolejka Lewart Lubartów – Cracovia II Kraków, sobota 19 września, godz. 16.00

11 kolejka Avia Świdnik – Lewart Lubartów, 26/27 września

12 kolejka Lewart Lubartów – Podlasie Biała Podlaska, sobota 3 października, godz. 15.00

13 kolejka KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Lewart Lubartów, 10/11 października

14 kolejka Lewart Lubartów – Wólczanka Wólka Pełkińska, sobota 17 października, godz. 15.00

15 kolejka Jutrzenka Giebułtów – Lewart Lubartów, 24/25 października

16 kolejka Lewart Lubartów – Korona II Kielce, sobota 31 października, godz. 13.00

17 kolejka Hetman Zamość – Lewart Lubartów, 7/8 listopada

18 kolejka Lewart Lubartów – Chełmianka Chełm, środa 11 listopada, godz. 13.00

19 kolejka Wisłoka Dębica – Lewart Lubartów, 14/15 listopada

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” Lewart rozegrał pięć spotkań kontrolnych. Podopieczni Tomasza Bednaruka wygrali dwa mecze, jeden zremisowali i doznali dwóch porażek. W pojedynkach tych sztab szkoleniowy testował kilku zawodników. Z przeciwnikami z III ligi (Avia Świdnik i Stal Kraśnik) lubartowska drużyna straciła aż dziewięć goli. Martwi to, biorąc pod uwagę, że w IV lidze „biało-niebiescy” mieli najlepszą defensywę i bramkarze Lewartu rzadko byli zmuszeni wyciągać piłkę z siatki. Teraz defensywa jest przemeblowana i potrzebuje czasu na zgranie się. Czasu jest jednak coraz mniej. Już tylko jeden sparing, kilka treningów i pierwsza kolejka nowego sezonu.

Dokumentacja spotkań kontrolnych piłkarzy Lewartu:

Lewart Lubartów – Granit Bychawa 2:0 (1:0); gole dla Lewartu zdobyli: zawodnik testowany oraz Dawid Pożak.

Skład Lewartu: Długosz – zawodnik testowany, Budzyński, zawodnik testowany, Michałów, Pożak, Buczek, Fularski, Aftyka, Najda, zawodnik testowany, a także Wójcicki, Niewiński, Ponurek, Majewski, Duda, Żelisko, Gliniak.

Avia Świdnik – Lewart Lubartów 5:2 (2:0); gole dla Lewartu (2) zdobył Łukasz Najda.

Skład Lewartu: Wójcicki – Michałów, Budzyński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Pożak, Buczek, Fularski, Szczotka, Najda, Żelisko, a także Długosz, Niewiński, Ponurek, Majewski, Duda, Nowak, Aftyka, zawodnik testowany.

Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 4:0 (3:0).

Skład Lewartu: Wójcicki – Michałów, Budzyński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Najda, Buczek, Fularski, Szczotka, Aftyka, Nowak, a także Długosz, Majewski, Duda, Pożak, Żelisko, zawodnik testowany.

Lublinianka Lublin – Lewart Lubartów 0:2 (0:1); gole dla Lewartu zdobyli: Grzegorz Fularski i Aleks Aftyka.

Skład Lewartu: Wójcicki – Niewiński, Budzyński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Pożak, Maksymiuk, Fularski, Szczotka, Najda, Żelisko, a także Długosz, Góralski, Michałów, Majewski, Duda, Bednarczyk, Aftyka i dwóch zawodników testowanych.

Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów 1:1 (0:0); gola dla Lewartu zdobył Konrad Szczotka.

Skład Lewartu: Wójcicki – Niewiński, Budzyński, Ponurek, zawodnik testowany, Pożak, Maksymiuk, Fularski, Szczotka, Najda, Nowak, a także Długosz, Majewski, Buczek, Bednarczyk, Aftyka, Żelisko i zawodnik testowany.

Przed podopiecznymi Tomasza Bednaruka jeszcze jedno spotkanie sparingowe. W piątek 24 lipca Lewart zagra w Tarnobrzegu z miejscową Siarką. Potem już ostani tydzień treningów i inauguracja rundy jesiennej w czwartej grupie III ligi. W Lubartowie w niedzielę 2 sierpnia o godzinie 17.00 rozpocznie się mecz Lewart Lubartów – Podhale Nowy Targ.

W związku z sytuacją epidemiczną i obowiązującymi przepisami na stadion MOSiR Lubartów, gdzie planowane są mecze Lewartu, będzie mogło wejść 465 widzów, czyli połowa pojemności stadionu.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź