200 uczestników Biegów Lewarta

Blisko 100 dorosłych oraz 100 dzieci pobiegła 16 kwietnia w Ogólnopolskich Biegach Lewarta. Podczas wydarzenia minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego Wiesława Nowaka, pomysłodawcę wydarzenia, które odbywa się w Lubartowie od 27 lat.

W tym roku organizatorem Biegów Lewarta był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Aktywny Lubartów Stowarzyszenie Wspierające Sport i Rekreację.

Impreza rozpoczęła się od biegów dla dzieci i młodzieży, które w zależności od swojej kategorii wiekowej i płci miały do przebiegnięcia od 300 do 1500 metrów. W biegach malucha na dystansie 150 m startował rocznik 2015 i młodsi.

W bieg głównym na dystansie 5 km. wzięła udział ponad setka zawodników głównie z województwa lubelskiego.

Najszybszym zawodnikiem w kategorii open wśród mężczyzn był Bartłomiej Florczak. Jako drugi na mecie pojawił się Kamil Michalik, a trzeci Michał Kondraciuk. Wśród kobiet pierwsza na metę dotarła Dominika Łukasiewicz. Za nią uplasowały się Joanna Szmit i Katarzyna Woźniak.

Wśród najstarszych zawodników najlepiej pobiegli – Marian Surowiec oraz Mirosława Belniak.

Organizatorzy specjalnym upominkiem docenili także Roberta Pasko, który mimo swojej niepełnosprawności, co roku bierze udział w biegach Lewarta.

Podczas wydarzenia minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego Wiesława Nowaka. Dla rodziny założyciela i trenera MKL „Nefryt” Lubartów i twórcy Biegów Lewarta ufundowano statuetkę z podziękowaniem za wkład i pasję, które kształtowały młodych lekkoatletów.

(kw)