23 lipca Annowanie. Wystąpi Wojtek Cugowski

Koncerty lokalnych zespołów i muzyków, kiermasz, mała gastronomia, quiz o lubartowskiej Annie, a także tort i upominek dla każdej Anki. Wieczorem zaś wystąpi Wojtek Cugowski. Takie atrakcje czekają nas 25 lipca podczas tegorocznego dwunastego już Annowania.

Zlot Anek to wspólna zabawa nie tylko dla Anek, ale także dla całych rodzin. To wspomnienie św. Anny – patronki lubartowskiej bazyliki. Na wydarzenie organizowane cyklicznie przez Urząd Miasta i Lubartowski Ośrodek Kultury przybywają Anki z całej Polski, a także ze świata.

Impreza odbędzie się 23 lipca na placu przed ratuszem. Rozpocznie się o godz. 15.00. Gwiazdą wieczoru będzie, Wojtek Cugowski, gitarzysta i wokalista grup Bracia oraz Cugowscy.

W programie imprezy – koncert Jazz LOK, Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie, Chóru Ziemi Lubartowskiej oraz recital Małgorzaty Staszek. Organizatorzy zapraszają też na kiermasz „Pyszności od Fundacji Stella”. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, tortu oraz upominków dla każdej z Ań.

Podczas imprezy przeprowadzony zostanie quiz „O lubartowskiej Annie”. Dla tym, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytania czekają nagrody – unikatowe gadżety związane z 480 rocznicą założenia miasta. Zabawa dedykowana jest dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych.

(kw)