30 lat MKS „Lubartów”

Młodzieżowy Klub Sportowy “Lubartów” w miniony weekend obchodził swoje 30 urodziny.  Jubileusz świętowano 12 listopada, wśród gości byli przedstawiciele lokalnych władz, firm, instytucji, przedstawiciele innych klubów sportowych, a także trenerzy oraz przede wszystkim byli i obecni wychowankowie MKS „Lubartów”. Obecny był także Tomasz Adamczyk, założyciel klubu.  Jak podkreślają organizatorzy – trzydzieści lat klubu to trzydzieści lat tradycji, sportu i kształtowania charakterów mieszkańców naszego regionu.

Klub to nie mata, klub to nie sprzęt, klub to nie budynek. Klub to nie pieniądze. Klub to ludzie – mówił Tomasz Adamczyk, założyciel i pierwszy trener MKS „Lubartów”.

Klub przez 30 lat był organizatorem takich wydarzeń między innymi jak:  “Siłacze” – Najsilniejszy Człowiek Lubartowa – 7 edycji, Mistrzostwa Polski Wschodniej MMA, MCF 7 – Madness Cage Fighting – największa Gala Sportów Walki w historii Lubartowa, Lubartowski Dzień Sportu – IV edycje, Streetball Lubartów – III edycje. MKS to również zajęcia dla dzieci – Power Kids, Dance Kids, MMA Junior. Klub organizuje półkolonie letnie i zimowe podczas, których możliwość aktywnego spędzenia wakacji ma blisko 400 dzieci na sezon. Od 30 lat funkcjonuje w nim siłownia – aktualnie mocno wyposażona i nowoczesna. Klub stale się rozwija i stawia kolejne kroki ku mistrzostwu w każdym aspekcie. 

Tradycja, rodzina, jedność! – to sformułowania, którymi określa się klub. –  Czynnie zarządzam klubem od 2019 roku. Myślę, że praca, jaką wykonaliśmy, jest widoczna gołym okiem i z czystym sumieniem mogę przyznać, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Udało się pozyskać kolejne metry pomieszczeń, zmodernizować piwnice w miejsce, gdzie zarówno ludzie o mocnych charakterach znajdą dla siebie miejsce, ale też i Ci, którzy chcą dopiero budować ten charakter – znajdą tu drugi dom. Organizacja i działania kilkunastu sekcji w klubie to potwierdzenie, że jest coraz lepiej. Półkolonie, wypoczynek dla dzieci, to bardzo osobiście mnie zbudowało, dzieciaki znalazły tutaj miejsce przyjazne i godne zaufania. Ciągłe występy na dużych galach sztuk walki. Myślę, że synonimem tego klubu są dwa słowa “rozwój” i “rodzina”. Rozwój ze względu na nieograniczone ambicje wszystkich ludzi w klubie i uparte dążenie do wyznaczonych celów. Rodzina – nie ze względu na pokolenia działające w klubie, najpierw ojciec – Tomasz Adamczyk, teraz ja, ale ze względu na ludzi. Ludzie tutaj to jedna wielka rodzina, którą rozdzielić jest bardzo trudno, wręcz graniczy to z cudem. Cieszę się, że mogę mieć przy sobie taką armię ludzi, ludzi z wielkimi sercami – mówił Jakub Adamczyk, prezes MKS “Lubartów”.

Podczas jubileuszu 30- lecia Klubu goście mogli obejrzeć film z wypowiedziami i historią MKS „Lubartów”. Film pokazywał szczere historie kilkudziesięciu osób blisko związanych z klubem przez lata. Przez lata przez klub przewinęło się tysiące ludzi. Jedni z zasłużonych dla klubu przez lata: Tomasz Adamczyk, Emil Gołota, Anna Adamczyk, Tomasz Grzechnik, Mariusz Kubajka, Wiesław Karwat, Lech Budzyński.

W przyszłości klub ma w planach powstanie kolejnych sekcji oraz organizację kolejnych wydarzeń.

Opr. Red.