4 medale z Mistrzostw Świata Taekwon-do w Finlandii

XXII Seniorów, XVI Juniorów i I Kadetów Mistrzostwa Świata Taekwon-do – Finlandia odbyły się w Tampere w dniach 4-10 września. Reprezentacja Polski wywalczyła 22 medale, z czego 4 zostały zdobyte przez zawodników MKS Lewart AGS Lubartów.

Lubartowski klub reprezentowali: Marcin Wronowski, Jakub Gadzała, Zuzanna Gadzała, Nazar Chumachenko, Oliwia Pietrzela, Hanna Kuźma. Troje z nich stanęło na podium:

Zuzanna Gadzała- Mistrzyni Świata w konkurencji drużynowych technikach specjalnych seniorek.

Nazar Chumachenko- Vice Mistrz Świat w walkach drużynowych juniorów oraz Vice Mistrz Świata w drużynowych technikach specjalnych juniorów.

Jakub Gadzała- II Vice Mistrz Świata w konkurencji drużynowych technik specjalnych seniorów. Wielkie gratulacje dla Marcina Wronowskiego i Oliwii Pietrzeli za udane starty oraz Hanny Kuźmy za bardzo dobry debiutancki występ w kategorii kadetów.