44 pożary w zeszłym tygodniu

Zabiele pożar słomyJak podaje oficer  prasowy bryg. Krzysztof Romanek w zeszłym tygodniu w powiecie lubartowskim wybuchło 44 pożary. Spośród wielu interwencji z zeszłego tygodnia przedstawiamy dwa zdarzenia które miały miejsce w gminie Jeziorzany i Niedźwiada.

W środę 5 sierpnia około 15 w miejscowości  Skarbiczerz (gmina Jeziorzany) zapalił się ciągnik. Po przybyciu na miejsce straży ogień rozprzestrzenił się na przyczepę wypełniona słomą, tył ciągnika oraz ściółka w lesie na powierzchni ok. 1,5 ha.  Pożar stwarzał zagrożenie dla młodnika. Straż zabezpieczyła miejsce.  Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przystąpili przerzucania i przelewania słomy, a następnie usunęli ją na pobocze. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP w Lubartowie oraz jednostki OSP z Kocka, Przytoczna i Jeziorzan.

Następnego dnia około godz. 17 wybuchł pożar młodnika i lasu mieszanego w miejscowości Brzeźnica Książęca gm. Niedźwiada. Palił się młodnik sosnowo – brzozowy oraz las mieszany na łącznej powierzchni ok. 4 ha. Z uwagi na silny wiatr pożar szybko się rozprzestrzeniał. Straż po podaniu ośmiu prądów wody opanowała sytuację i ugasiła ogień. W działaniach brały udział: trzy zastępy z KP PSP w Lubartowie, jeden z KP PSP w Parczewie oraz jednostki OSP: Tyśmienica, Brzeźnica Książęca, Pałecznica, Ostrówek, Brzeźnica Leśna, Jamy, Zabiele, Ostrów Lubelski, Berejów i Niedźwiada.

Chudowala pożar lasu Jedlanka pożar zbożaFoto. Zdjęcia pochodzą z akcji gaśniczych w miejscowości Chudowola (pożar lasu), Jedlanka (pożar zboża) i Zabiele (pożar słomy).

(Red)