X Miejski Festiwal Piosenki Angielskiej „TOP SONGS”
Dziesięcioletnią tradycją jest, że Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie zaprasza dzieci i uczniów lubartowskich szkół wraz z opiekunami do udziału w Miejskim Festiwalu Piosenki Angielskiej. Konkurs jubileuszowy zorganizowano 18 listopada. Jest on okazją do wspaniałej zabawy w atmosferze święta i radości.
Piosenka jest jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów doskonalenia języka angielskiego. Zainteresowanie śpiewaniem i słuchaniem piosenek angielskich jest bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży szkolnej, o czym świadczy ogromne zainteresowanie konkursem. Walory językowe i wokalne uczestników oceniała Komisja w składzie: Grażyna Stawska, starszy inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Lubartów; Giuseppe Piscopo, nauczyciel muzyki w Palermo; Monika Smyl, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum nr 2 w Lubartowie oraz Bożena Stępień, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie.
Wyniki X Miejskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej
KLASY I-III
Kategoria „Soliści”:
Blanka Jałocha z SP nr 1 – wyróżnienie honorowe „ZŁOTY DYSK”;
Wiktoria Kowalczyk z SP nr 4 – I miejsce;
Milena Słowikowska z SP nr 3 – II miejsce;
Iga Goleń z SP nr 3 – III miejsce;
Julia Kwiatkowska z SP nr 3 – wyróżnienie;
Anna Wiśniewska z SP nr 4 – wyróżnienie.
Karnetami na lekcje śpiewu, ufundowanymi przez Prywatną Szkołę Muzyczną w Lubartowie, wyróżnione zostały:
Iga Pawlikowska z SP nr 1;
Martyna Lal z SP nr 4.
Kategoria „Zespoły”:
SP nr 3: Paulina Dąbek, Maja Gałązka – I miejsce;
SP nr 3: Gabriela Bisek, Julia Bednarczyk, Andżelika Krzyżanowska, Maja Socha, Oliwia Choduń – II miejsce;
SP nr 1: Amelia Szczepaniak, Katarzyna Sidor, Olga Ziębowicz – III miejsce;
SP nr 1: Wiktoria Powałka, Laura Mikot – wyróżnienie;
SP nr 4: Gabriela Strzelecka, Zuzanna Tomasiak, Magda Mysiak, Maja Bartnik, Jakub Żeleźnik – wyróżnienie.
KLASY IV-VI
Kategoria „Soliści”:
Weronika Dybała z SP nr 4 – wyróżnienie honorowe „ZŁOTY DYSK”;
Dagmara Kukla z SP nr 1 – I miejsce;
Lidia Bielawska z SP nr 3 – II miejsce;
Julia Bogusz z SP nr 3 – III miejsce;
Weronika Stasiak z SP w Przypisówce – wyróżnienie;
Anna Aftyka z SP nr 3 – wyróżnienie.
Karnetami na lekcje śpiewu, ufundowanymi przez Prywatną Szkołę Muzyczną
w Lubartowie, wyróżnione zostały:
Ewelina Kaczyńska z SP nr 1;
Julia Ładna, Milena Prażmo z SP nr 4
Kategoria „Zespoły”:
SP nr 4: Julia Tomasiak, Agnieszka Włosek, Michał Madejski, Jan Wereszczyński
– I miejsce;
SP nr 4: Wiktoria Siwek, Dominika Szczygieł, Przemysław Piskorski– II miejsce;
SP nr 3: Laura Florek, Aleksandra Lato, Emilia Zmysłowska – III miejsce;
SP nr 3: Maja Macioszek i Filip Majchrzak – wyróżnienie;
SP nr 3: Aleksandra Pacek, Anna Lipska, Agnieszka Piechota – wyróżnienie.
Karnetami na lekcje śpiewu, ufundowanymi przez Prywatną Szkołę Muzyczną
w Lubartowie, wyróżnione zostały:
Maja Macioszek, Filip Majchrzak z SP nr 3;
Marcela Kiełczewska, Julia Rybak z SP nr 4
GIMNAZJA
Kategoria „Soliści”:
Magda Dąbrowska z Gimnazjum nr 2 – wyróżnienie honorowe „ZŁOTY DYSK”;
Dominika Małyska z Gimnazjum nr 2 – I miejsce;
Alicja Mazurek z Gimnazjum nr 1 – II miejsce;
Natalia Domin z Gimnazjum nr 2 – III miejsce;
Bogumiła Małyska z Gimnazjum nr 1 – wyróżnienie;
Kewin Korzeniowski z Gimnazjum nr 1 – wyróżnienie.
Kategoria „Zespoły”:
Gimnazjum nr 2: Katarzyna Karpińska, Natalia Robak – I miejsce;
Gimnazjum nr 1: Emilia Kozak, Alicja Mazurek – II miejsce;
Gimnazjum nr 2: Aleksandra Kukiełka, Wiktoria Pacek – III miejsce;
Gimnazjum nr 1: Klaudia Cielepała, Wiktoria Janek, Weronika Stawecka – wyróżnienie.
Sponsorami festiwalu byli: Urząd Miasta Lubartów;Szkoła Muzyczna MUSIC FUN w Lubartowie; Wydawnictwa „Oxford University Press”; Rady Rodziców SP nr 4 w Lubartowie.
Organizatorki festiwalu: Bożena Stępień, Ilona Wójtowicz, Jolanta Antos, Małgorzata Boguszewicz za naszym pośrednictwem dziękują za zaangażowanie i udzieloną pomoc w organizacji Festiwalu dla: Krzysztofa Świcia – Dyrektora SP nr 4, Ewy Czech, Małgorzaty Stępień, Agnieszki Nowakowskiej, Dariusza Kowalczyka oraz pracowników obsługi SP 4.