52-latek usłyszał zarzut uśmiercenia psa

Za zabicie psa odpowie 52-latek z gminy Ostrówek. W sobotę po południu uśmiercił zwierzę zadając mu kilka ciosów w głowę siekierą. Według mężczyzny pies miał być wobec niego agresywny. W chwili zdarzenia sprawca był pod wpływem 3 promili alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w sobotnie popołudnie  w jednej ze wsi , w  gminie Ostrówek. Na policję zadzwoniła kobieta skarżąc się, że konkubent zabił jej psa. Już na miejscu mundurowi ustalili, że 52-latek kilkukrotnie uderzył średniej wielkości czworonoga w głowę tzw. obuchem siekiery. Zwierzę nie przeżyło ciosów. W chwili zdarzenia mężczyzna był pod wpływem 3 promili alkoholu. Tłumaczył, że zabił psa ponieważ ten go zaatakował.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

G.P.