Fotografia dzikiej przyrody w Kozłówce

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza…

10 lipca w sali wystaw czasowych na I piętrze Teatralni Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zostanie otwarta wystawa „Fotografia Dzikiej Przyrody”. Składa się ona z 70 najlepszych zdjęć, nagrodzonych w konkursach „Wildlife Photographer of the Year w latach 2002–2014.

10.jpg

Konkurs organizuje od roku 1965 BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie. To jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych. Dodajmy, że co roku o nagrody ubiega się ponad 4 tys. fotografów z blisko 100 krajów. Najlepsze zdjęcia tworzą „wędrowną” ekspozycję, którą oglądają miliony osób na całym świecie. Zdjęcia stają się więc obrazowymi ambasadorami świata Natury. Jak czytamy w zaproszeniu na ekspozycję „fotografie ukazują także artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce.”

Ekspozycja w Kozłówce będzie mieć również specjalny akcent. Będą nim zdjęcia przyrody Magdaleny Niedziałek z Dąbrówki. Autorka utrwaliła na nich piękno przyrody pól i lasów kozłowieckich.

Konferencja i wystawa Grzegorza Kalinowskiego

Od 10 do 26 czerwca 2015 roku w Teatralni Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (I piętro) będzie czynna wystawa Grzegorza Kalinowskiego „Badanie zależności między budowaniem malarskiej formy wypowiedzi a wyborem odpowiedniej techniki”. Autor prac (ur. 1962 r.) jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, pracownikiem dydaktycznym Wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i fotografię. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Otwarcie wystawy odbędzie się 10 czerwca 2015 roku, o godzinie 12.00. Na konferencję upubliczniającą rezultaty projektu badawczego zapraszamy po otwarciu ekspozycji. Wstęp wolny.

Przedsięwzięcie wspierają: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.