„Dzień Rodzinki” w Przedszkolu nr 4

Przedszkole nr 4 zamieniło się w teatr. Sala zabaw stała się sceną teatralną, na której dzieci i ich rodzice przedstawili całej społeczności przedszkolnej bajkę ,,Śpiąca królewna”.

przedszkoledzien_1

Wszystko to działo się 9 czerwca, w grupie 10 Przedszkola nr 4, z okazji ,,Święta Rodzinki”. Występ rodziców był prezentem dla wszystkich przedszkolaków z okazji ,,Dnia Dziecka” . Jak to w wielu bajkach bywa – był Król, Królowa, trzy Dobre Wróżki, piękna Śpiąca Królewna, Nianie, Pokojówki, Dobosz Książę , Zła Wróżka oraz Staruszka z magicznym wrzecionem, które przeniosło cały dwór królewski w stuletni sen. W tym roku, na scenie aktywnie towarzyszyły rodzicom ich pociechy, które wcieliły się w role Elfów i Rusałek.  Zaproszeni do przedstawienia rodzice przygotowali piękne stroje dla bajkowych postaci, zadbali też o królewską scenografię, rekwizyty i efekty wizualne. Choć uczucie delikatnej tremy towarzyszyło wszystkim występującym, to z wielkim humorem i radością przystąpili do realizacji przedstawienia. Dzieci mogły podziwiać rodziców i swoich kolegów w niecodziennych rolach, które na pewno pozostaną w ich pamięci.  Uśmiech i radość, zaciekawienie gościły na wszystkich twarzach zgromadzonych na przedszkolnej widowni, a rodzice  z odrobiną wzruszenia odbierali przygotowane dla nich laurki – wyraz miłości, pamięci i podziękowania ich dzieci za wspólnie spędzony czas. Ponadto rodzice razem z dziećmi pozowali do pamiątkowego zdjęcia.
Na zakończenie pani dyrektor podziękowała dzieciom  i ich rodzicom. Z uznaniem  mówiła o ich zaangażowaniu i aktywnym uczestniczeniu w życiu przedszkola. Była to bowiem kolejna już inicjatywa rodziców z tej grupy. W roku ubiegłym rodzice wystawili bajkę ,,KOPCIUSZEK”.

Beata Guz


przedszkoledzien_10 przedszkoledzien_9 przedszkoledzien_8 przedszkoledzien_7 przedszkoledzien_6 przedszkoledzien_5 przedszkoledzien_4 przedszkoledzien_3 przedszkoledzien_2 przedszkoledzien_11